Hodnotenie: West Bromwich Albion – Manchester United

Zverenci Sira Alexa dokázali nakoniec na štadióne The Hawthorns poraziť West Brom. O góly sa postarali Rooney a Young.

David de Gea – 5,5 – Jeho prvý debut v Premier League nebol príliš vydarený. Aj keď nás dvakrát podržal, po jeho strate koncentrácie dostal veľmi lacný gól, ktorý stál takmer United 3 body. Ako som však písal, bol to jeho prvý zápas, takže netreba vešať hlavu, ale veriť mu a dúfať, že sa David z takýchto chýb poučí.

Fabio da Silva – 6 – Ďalší hráč, ktorý nepodal optimálny výkon. Síce po jeho akcii padol prvý gól United, ale po jeho chybe sme dostali gól. V druhom polčase sa spamätal a ukázal, že vie zahrať lepšie. S Youngom si napodiv veľmi rozumie.

Rio Ferdinand- 6 – V zápase bol nekompromisný, ale nemalé problémy mu robil Somen Tchoyi, tak ako celej obrane. Nespravil žiadnu chybu, ale práve naopak, snažil sa pomáhať zálohe. Lepší ako Vidič. V druhom polčase sa nepríjemne zranil. Dobrý výkon, ale taktiež to nebolo ono.

Nemanja Vidic- 5,5 – Tchoyi mu robil obrovské problémy, celá obranná rada ho nebola schopná zastaviť. Nešlo mi do hlavy to, že útočníkov WBA obrancovia United nedostupovali resp. nepressovali. Ešte počas prvého polčasu si privodil zranenie a v druhom polčase ho vystriedal Jonny.

Chris Smalling- 5,5 – Oproti zápasu so City bol vpredu nulový a vzadu si počínal dobre. Po jeho zaváhaní padol jediný gól WBA a to po strele Shana Longa. Taktiež má čo zlepšovať.

Ashley Young – 8 – Nás najlepší hráč na ihrisku spolu s Rooneym.Vo svojom prvom zápase v drese United v rámci EPL si pripísal asistenciu a po jeho akcii padol gól, ktorý si do vlastnej siete stečoval Reid. Po celý zápas bol nesmierne aktívny, snažil sa dodať hre myšlienku, ale jeho 7 centrov z 10 bolo stečovaných. Na tomto by mal Ashley zapracovať, potom bude veľmi dobrým a hlavne platným hráčom.

Anderson- 7 – Motor zálohy. Snažil sa byť kreatívny a rozťahovať hru do strán, čo sa mu aj darilo. Hodne toho nabehal smerom dozadu aj dopredu, nevynechal ani jeden súboj. S Tomom vytvoril veľmi nebezpečnú záložnú dvojicu.

Tom Cleverley- 6,5 – O niečo slabší ako Anderson, ale  sa v zápase nestratil. Kontroloval loptu, dobre bránil a taktiež nabehal dosť kilometrov. Myslím si, že z neho rastie veľmi dobrý hráč.

Nani- 6 – Nemožno povedať, že bol v zápase marný, pretože odviedol kusisko práce – tej obrannej. Mal dve obrovské šance, ale bránu trestuhodne minul. Nebol efektívny tak ako Ashley, ale ako som vravel, vynahrádzal to obrannou činnosťou a dobrými kombináciami so spoluhráčmi. Oproti zápasu so City zhoršenie. Dúfajme, že sa Nani vyšperkuje k lepším výkonom.

Wayne Rooney- 7,5 – V prvom polčase bol nezastaviteľný, ale po prestávke sa jemne z hry vytratil. Strelil dôležitý prvý gól po peknej vlastnej akcii. Dosť toho nabehal, snažil sa a pre tím spravil kus roboty.

Danny Welbeck – 5,5 – Možno prvých 20-25 minút som o ňom vedel, ale postupne sa z hry vytratil a pre svoj tím nebol takým veľkým prínosom ako v zápase proti City. Musí viac na sebe zapracovať. ak chce byť súčasťou základnej zostavy.

Subs:

Phil Jones- 5 – Na ihrisku sa príliš dlho nezdržal, ale svoje si odohral.

Jonny Evans- 6 – Nahradil Vidiča a to plnohodnotne.

Dimitar Berbatov – 5,5 – Prišiel na ihrisko s tým, aby tímu pomohol otočiť výsledok a po jeho prihrávke na Younga padol víťazný gól.