04/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Smalling hodnotí politiku výběru týmu

Mladý obránce Chris Smalling věří v politiku Sir Alexe Fergusona při výběru týmu.

Boss byl spokojen s výkonem jeho mladých hráčů v zápase Community Shield a hráči Chris Smalling, Tom Cleverley a Danny  Welbeck mu začali splácet jeho důvěru hned v prvním zápase anglické Premier League na půdě West Bromwich Albionu (WBA), který byl zároveň vstupní prověrkou do nového ročníku zřejmě nejprestižnější soutěže světa a Manchester United si připsal hned na začátek vítězství 2:1.


Chris Smalling, který odehrál celý zápas proti WBA na pravém kraji obrany, ve kterém spolu se svými spoluhráči zapůsobil na manažera, pro kterého to bylo významné vítězství  na začátek cesty k rekordnímu 20. titulu.„Je to nešťastné, vidět své velké hráče jít střídat zraněné,“ řekl pro MUTV Smalling. „Ale manažer ukázal všem už před sezonou, že je ochoten dát  šanci mladým hráčům a nakonec je i v zápase nasadil,“ dodal 21 letý anglický obránce.

„Pokud budete dobří, manažer vás zařadí do týmu. Je to velká značka pro všechny ostatní hráče a zbytek týmu, že pokud budete hrát dobře, nezáleží na tom, kolik vám je let. Pokud máte nějaké schopnosti, manažer o vás bude stát.“


Smalling se učí tím, že ho Sir Alex záměrně testuje na pozici krajního obránce, přesto je však Chris přesvědčen, že jeho budoucnost je stále ve středu obrany. Podobně na tom je i jeho mladý spoluhráč Phil Jones, který je ukazuje také svojí všestranost, že dokáže zahrát na dvou postech.


„Phil a já jsme v přípravě před touto sezonou nastupovali na středu a na kraji obrany a vyměňovali jsme si role, abychom manažerovi ukázali, jestli můžeme hrát na těchto dvou různých pozicích,“ řekl Smalling. „A to zejména v případě, že se někdo zraní a bude potřeba ho nahradit i hráči z jiných postů.“


„Raději bych nastupoval na pozici středního obránce, protože to je moje hlavní pozice. Je můj cíl odehrát co nejvíce zápasů především na tomto místě, ale manažer cítí, že mohu pomoct i na jiné pozici, pokud to potřebuje. Doufejme, že budu co nejvíce nastupovat na pozici středního obránce,“ dodal na závěr rozhovoru Chris Smalling.


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!