24/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Manchester United : Sneijder se k našemu klubu nepřipojí

Je velice nepravděpodobné, že se záložník Interu Milán Wesley Sneijder připojí k týmu Manchestru United, pověsti o jeho přestupu byly zejména spekulace.Generální ředitel Manchestru United David Gill potvrdil, že se klub z Old Trafford nesnaží podepsat holandského záložníka působícího v italském  velkoklubu Inter Milan a je tak téměř jisté, že z přestupu, o kterém se vedlo tolik pověr a fám nebude nic. Manchester United vyloučil i to, že by teoreticky mohlo dojít k transferu, pokud by sám 27 let starý hráč přistoupil na výrazné snížení platu a Inter Milán snížil jeho cenu.


Sám Sneijder potvrdil, že došlo k neoficiálnímu jednání mezi ním a Manchestrem United. Klub z Old Trafford však už před začátkem  turné v USA oznámil, že Sneijder není součástí jejich plánu. Přesto však David Gill přiznal, že kontaktoval klub Inter Milán. „Důležité je, že člověk nikdy neví. Působím ve fotbale dost dlouho na to, abych věděl, že se věci mění rychle,“ řekl pak Gill. Sneijder řekl, že může opustit Inter, který jej před několika týdny nabídnul Manchestru City. Ferguson poté v soukromém rozhovoru přiznal, že se snažili vyjednat přestup holandského záložníka, který za sebou má angažmá v Realu Madrid a v Ajaxu Amsterdam, kde s kariérou začínal. Údajně také byl proveden návrh na smlouvu, přesto před několika týdny Gill řekl, že klub s hráčem nejedná a veškeré spekulace vyloučil.Sir Alex Ferguson utratil zhruba 50 miliónů liber za hráče David de Gea, Phil Jones a Ashley Young. Sám Ferguson považoval za prioritu privézt do klubu kvalitního středního záložníka po tom, co ukončil svou bohatou kariéru nejlepší záložník svých dob Paul Scholes. Manažer nejdříve zaměřil svou pozornost na získání chorvatského středopoloře Luka Modrice působícímu v klubu Tottenham Hotspur, k jeho přesunu však nakonec nedošlo a sám hráč preferuje přestup do klubu Chelsea FC. Poté se Sir Alex Ferguson zaměřil na záložníka Samira Nasriho, který odmítá podepsat nový víceletý kontrakt v Arsenalu a naznačil tak ostatním klubům, že je k mání.  S nabídkou však přispěchal konkurenční Manchester City a jednání mezi hráčem a klubem už jsou v pokročilém stádiu a vše nasvědčuje tomu, že Nasri nakonec zamíří právě do Manchestru City, kam nedávno přestoupil jeho bývalý spoluhráč z Arsenalu Gael Clichy.


Jedním z důvodů, proč nakonec Sneijder nepřestoupil do Manchestru United je, že klubová politika funguje jinak, Sneijderovi už je 27 let a byla by to výrazná investice pro anglický velkoklub. Klubová politika nepočítá s přestupy hráčů starší 26 let za tak obrovskou sumu ( 30 – 35 milionů liber ). Jedinou výjimkou bylo angažováná bulharského snipera Dimitara Berbatova, které mu bylo taktéž 27 let, když přestupoval k United. Gill popsal, že Berbatov byl poslední svého druhu. Sneijdrovi bylo v červnu 27 let, což znamená, že jeho prodejní hodnota by se výrazně znehodnotila ke konci čtyř nebo pětileté smlouvy.


Zůstane tu však několik nezodpovězených otázek a to například proč se Manchester United nejdřív zajímal o možnost angažování holandského záložníka, když nechce porušovat svojí klubovou politiku. Ferguson také podpořil zavedení věkového omezení, ale v době, kdy Barcelona je blízko angažování Fabregase chtěl udělat výjimku a přistoupit k angažování Sneijdera.


Zdroj : guardian.co.uk


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!