24/07/2021

Porazit Blues znamená více

Přes všechny předzápasové diskuze přináší vítězství v Community Shield velkou výhodu před novou sezonou, řekl Chris Smalling v reakci na nedělní vítězství.

Obránce Chris Smalling, který tak zářil v nedělím zápase Manchestru United proti jejich městskému rivalu Manchester City přiznává, že vítězství přináší další velkou výhodu, protože přišlo právě na úkor Manchestru City. „V médiích říkají, že je to přátelský zápas, ale proti Man. City to nikdy nebude přátelské,“ připustil mladý obránce United.

Byl to skvělý pocit, byli jsme sice po prvním poločase trochu nešťastní, věděli jsme že hrajeme dobře, ale přesto jsme prohrávali a to pro nás bylo nešťastné, pokračuje Chris. Poločasová přestávka však vlila do Manchestru United novou krev, slovo si vzal Sir Alex Ferguson, který svým svěřencům řekl, aby se snažili co nejvíce držet míč, poslal na hřiště mladé hráče,  pro které to byla velká zkouška,  kterou úspěšně zvládli.

„Je to skvělý impuls pro novou sezónu. Je to velká trofej a nebylo jednoduché ji získat. Je pěkné, že jsme to znovu vyhráli, ale jsou i větší vítězství a doufejme, že nás to nakopne,“ popisuje mladý jednaadvacelitý talentovaný obránce United zisk trofeje Community Shield.

Právě Smalling vstřelil první gól Manchestru United, což byl začátek velkého obratu v zápase. Chris hrál na pozici krajního obránce a na této pozici odehrál výborný zápas i když je to stoper, tak díky své rychlosti ho poslal Sir Alex Ferguson jako pravého obránce.

„Manažer řekl, že soupeř preferuje zónovou obranu , takže to bylo jen o tom dostat se do správného prostoru, o kterém nám v poločase říkal. Při tom gólu jsem měl trochu čas se podívat na čárového rozhodčího a naštěstí pomezní vlajka nešla nahoru a nic mi tak nestálo v cestě,“ popisuje Chris důležité okamžiky a taky moment, kdy vstřelil kontaktní gól na 1:2 po krásném centru Ashley Younga.

Manchester United také zlomil malé prokletí stadionu ve Wembley, kde se mu moc nedaří, nejdřív zde na jaře vypadl právě s Manchestrem City (0:1) v semifinále FA Cupu a pak na konci května ve finále Ligy mistrů, kdy bohužel nestačil na španělskou Barcelonu (1:3).

Zdroj : manutd.com