25/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Nové míče pro sezónu Premier League 2011/2012

Než to všechno začne znovu od nuly, pojďme si ještě před samotným zahájením Premier League doplnit informace o míči s jakým se bude soutěž v nadcházejícím ročníku hrát.


Pro Manchester United mistrovská sezóna Premier League 2010/2011 je již minulostí a co nevidět bude zahájena ta nová. Letos, stejně jako každý rok, přinese nový ročník několik velkých změn. Ať už to jsou tři nováčkové soutěže, změny trenérů, obměny kádrů jednotlivých mužstev a spousty a spousty dalších věcí. Jako je již v posledních letech tradicí, čeká hráče i nový míč, který jak už jsme každý rok zvyklí, přináší s sebou nová vylepšení a reprezentuje tak vědecké pokroky. Jakou podobu tedy bude mít míč pro nový ročník Premier League 2011/2012, se dozvíte v tomto článku.Světoznámá společnost Nike, která začal pro anglickou ligu dodávat míče od sezóny 2000/2001, uvedla letos do oběhu nový model pod názvem Nike T90 Seitiro. Ten bychom měli na stadionech vídávat od 13. srpna ve všech zápasech nejsledovanější fotbalové ligové soutěže světa


Kvalita míčů se díky novým technologiím každoročně zdokonaluje a vývojáři se snaží jak o zlepšení jejich vlastností, tak o vytváření typických nápaditých designů. Moderní materiály zaručují kvalitní letové parametry a hráči po celém světě si míče od firmy Nike nesmírně pochvalují.


Letošní poněkud bizarní vzhled, postrádá určitou porci nápaditosti a na první pohled vzbuzuje jakýsi podvědomý dojem nekvalitního balónu. Zdání však klame. Míč si zachoval své fyzické vlastnosti a měl by tak být plnohodnotným nástupcem jeho předůdce. Tento typ kulatého nesmyslu hráči Manchesteru United používali již v některých zápasech na svém turné po USA. Čili jsou s tímto balónem už věrnými kamarády.


Nový model míče se oproti tomu loňskému, jenž nesl název Nike T90 Tracer, liší především v již zmíněném vzhledu. Vzor podobný vozovce se proměnil na obrazce připomínající plameny. Jak asi všichni víme, kromě anglické nejvyšší soutěže, zásobuje firma Nike také španělskou La Ligu a italskou Serii A a jednotlivé ligy, ač mají v nich vyuívané míče stejné vlastnosti a vzor, jsou od sebe míče v jednotlivých soutěžích barevně odlišeny. Pro Premier League byla zvolena trojkombinace s bílou, modrou a oranžovou barvou.


Níže si můžete nové míče, které byli veřejnosti prostřednictvím reklamy Nike představeny hráči Waynem Rooneyem, Adrésem Iniestou a Wesleym Sneijderem prohlédnout:


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!