09/05/2021

De Gea: Musím sa rýchlo adaptovať

Výkon Davida de Geu v jeho prvom súťažnom zápase poskytol jeho neprajníkom veľa dôvodov na kritiku a fanúšikom na obavy. David však vraví, že sa všetko čo najskôr zlepší.

Pri víťazstve v Community Shield nad Manchestrom City inkasoval mladý Španiel dva góly, s ktorými pravdepodobne mohol niečo urobiť. Nedokázal dostatočne rýchlo zareagovať na delovú strelu Edina Džeka a pri prvom góle bolo zrejme chybou, že sa nepokúsil zlikvidovať presný center Davida Silvu.

Jeho chyby však našťastie nemali veľký účinok na celkový výsledok zápasu, ktorý dokázali červení diabli otočiť fantastickým dominantným výkonom v druhom polčase.

Po otázke reportéra, či má David problémy s adaptáciou, odpovedal záporne: „Nie, futbal je predsa futbalom tu aj v každej inej krajine.

„Musím sa rýchlo adaptovať a celoplošne zlepšiť moju hru,“ pokračoval de Gea.

De Gea, ktorý podpísal na Old Trafford päťročný kontrakt neprikladá gólom, ktoré inkasoval, veľkú dôležitosť, pretože nakoniec nezabránili jeho tímu v zaslúženom víťazstve.

„Po prvom polčase sme sa pozastavili nad gólmi, ktoré sme dostali v prvom počase no v tom druhom sme boli schopní predviesť comeback a zápas vyhrať a myslím, že to je na tom skutočne dôležité. Som veľmi šťastný, že sa nám podarilo vyhrať,“ povedal David.

Chris Smalling dokázal chvíľu pozahájení hry druhého polčasu odpovedať po perfektnom centri Younga, neskôr Naniho dva góly dovolili United oslavovať výťazstvo. Akciou zápasu bol jednoznačne prvý gól portugalského dribléra. Po ukážkovej akcii, ktorú by mohla aj Barcelona závidieť, nemal problém prelobovať bezmocného vybehnutého Harta a vyrovnať na 2-2.

De Gea bol gólom rovnako očarený, ako diváci a povedal: „Bol to nádherný gól a chalani boli z neho v šatni veľmi šťastní,“ zakončila mladá brankárska nádej.

Zdroj: football365.com