14/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Nastane problém na krajích obrany?

Toto léto je největší pozornost soustředěna na složení záložní řady Manchesteru United. Anglický klub by ale mohl mít problém jinde.


Fotbalovou kariéru ukončil Gary Neville a z klubu odešli do Sunderlandu obránci Wes Brown a John O’Shea. Je tak jasné, kde by Manchester United mohla v nové sezoně tlačit bota. Na pozici krajních obránců. V týmu na tuto pozici máme podle předpokladů pouze Patrice Evru a dvojčata Fábia s Rafaelem. V týmu sice máme ještě belgického krajního obránce Ritchie De Laeta, ten ale bude v této sezoně hostovat v Norwich City. Další klasické krajní obránce už v týmu nemáme.


Po odchodu již zmiňovaných obránců na Old Trafford přišel do obranné řady pouze Phil Jones z Blackburnu Rovers. Další mladík spojovaný s přestupem do United, Raphael Varane, přestoupil nakonec do Realu Madrid. Sir Alex Ferguson už dříve uvedl, že pokud nezíská hráče, které chce, zaměří se na vlastní hráče. To by ale v případě obránců mohl být problém.


Není pochyb o tom, že v rezervním týmu a akademii Manchesteru United je řada talentovaných hráčů. Problém je v tom, že se jedná spíše o ofenzivní hráče jako jsou Paul Pogba, Ravel Morrison nebo Ryan Tunnicliffe. Největším talentem v obraně rezervního týmu United byl pravděpodobně Oliver Gill, ten ale už v týmu nepokračuje, jelikož se vydal na dráhu univerzity. Zatím nevyrovnané výkony předvádí mladší bratr Wese Browna, Reece, a nedá se tak očekávat, že by se mohl v současné formě probojovat do prvního týmu.


Většina fanoušků Manchesteru United si určitě pamatuje zdravotní krizi obránců United v roce 2010, kdy v ligových utkáních proti Aston Ville a Fulhamu museli v obraně nastupovat Darren Fletcher a Michael Carrick. Jelikož Rafael a Fábio jsou docela citliví na zranění, je možné, že by Manchester United mohl mít v nové sezoně na této pozici problém.


Během předsezonní přípravy v USA manažer United Sir Alex Ferguson zkoušel na těchto pozicích různé hráče. Chris Smalling nastoupil na pravém kraji obrany, zatímco Jonny Evans na kraji levém. Nová posila Manchesteru United Phil Jones pak nastupoval v obraně na různých postech. Zatímco Smalling a Jones by mohli na krajích obrany nastupovat, Jonny Evans pravděpodobně ne. Reprezentační obránce Severního Irska už několikrát v minulé sezoně nastoupil na levém kraji obrany, kde ale nepředvedl kvalitní výkon. Evans není ideálním hráčem na kraj obrany, kde by útočil po lajně a posílal centry do pokutového území.


Chris Smalling v minulé debutující sezoně na Old Trafford předváděl skvělé výkony, kdy ukázal, že umí bez problémů rozehrát a založit tak útok. V předsezonní přípravě naznačil, že by mohl klidně nastoupit na pravém kraji obrany a v nové sezoně zde určitě dostane v několika zápasech šanci. Phila Jonese vidí většina jako nového Johna O’Shea, jelikož mladý Angličan může nastupovat hned na několika místech obrany, dokonce i v záloze. Pokud naváže na výkony z přípravy, může být pro něj první sezona úspěšná.


V minulé sezoně jsme měli na pozici pravého krajního obránce řadu skvělých hráčů, nicméně tři odešli. Bude zajímavé sledovat, jak se s tímto v United vypořádají. Je možná škoda, že v týmu nezůstal John O’Shea. Snad ale Sir Alex Ferguson moc dobře ví, co dělá.


Zdroj: redflagflyinghigh.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!