31/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Ferguson: „S Cleverleym v týmu může sezóna začít“

Tom Cleverley může sehrát velmi důležitou roli už na začátku sezóny, poté co se na turné prezentoval působivými výkony. Jimi si hlasitě řekl o šanci v prvním týmu. Tuto možnost potvrdil i manařer Rudých ďáblů.21 talentovaný středopolař strávil celou poslední sezónu na hostování ve Wiganu, kde si vedl skvěle. Sir Alex Ferguson dal po jeho návratu z hostovačky všem jasně najevo, že s ním pro nadcházející sezónu počítá a chce mu dát příležitost. Cleverley se ukázal v dobrém světle i na předsezónním turné po USA. Naposledy ukázal své schopnosti v utkání proti Barceloně, které se hrálo ve Washingotnu DC. Tom odehrál celých v zápase celých 90 minut, přihrál na vítězný gól a ve velké pohodě si tento match užil.


Poté co Paul Scholes odešel do důchodu a Darren Fletcher stále nabírá fyzickou kondici, aby se mohl vrátit zpět, vznikla pro začátek sezóny ve středu zálohy United díra. A Cleverley, který podal proti mistrům Evropy skvělý výkon a patřil k nejlepším na hřišti, je pochopitelně i v myšlenkách Sir Alexe vhodnou záplatou na tuto pozici.


„Paul Scholes ukončil svou fotbalovou kariéru a Darren Fletcher se stále vzpamatovává ze svého virového onemocnění a nabírá kondici. Ve středu zálohy tedy vzniklo místo a my musíme hledat řešení, jak jej vyplnit. Co se týká fyzických proporcí, nepatří Tom Cleverley mezi nejsilnější hráče, ale je velmi vychytralý a hře dodává myšlenku.“


„Je to dobrý fotbalista a podle mého názoru to byl náš nejlepší hráč v utkání proti Barceloně. Jeho disciplína byla skvělá a znamenitě si plnil své úkoly. Je to zároveň výborný nahrávač a má ve hře přehled. Ví, co se kolem něho děje. Existuje tedy velká možnost, že bude v zápasech ze začátku sezóny dostávat hodně příležitostí,“ uvedl Ferguson na adresu Cleverleyho.


Cleverley si užil své představení proti katalánským superhvězdám a ke svému vystoupení řekl několik slov:


„Je to pěkné otestovat sám sebe, proti jedněm z nejlepších hráčů na světě. Byl to velký zápas nejen pro mě, ale i pro ostatní mé spoluhráče, kteří se snaží využít své šance. Ze začátku to byly docela nervy, ale po prvních pěti minutách už to bylo dobré.“


„Je to skvělé být zpět, poté co jsem strávil uplynulý ročník na hostování a vrátit se zpět do mužstva prvního týmu Manchesteru United, připravovat se a hrát za tento tým zápasy. Nyní jsem dostal důvěru, kterou bych chtěl splatit a i nadále takto pokračovat,“ uvedla naděje zálohy United pro MUTV.


Zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!