23/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Amos přemýšlí nad svou kariérou v United

Mladý brankář Manchesteru United Ben Amos přiznal, že zvažuje, zda spojit svou kariéru a dlouhodobou budoucnost s Old Trafford.

 


Po odchodu Edwina van de Sara do fotbalového důchodu po skončení uplynulé sezóny, věřil Amos, že by mohl dostávat více příležitostí v první týmu United. A protože nejistá je i budoucnost brankáře Kuszczaka, který vážně uvažuje o svém odchodu, dávala Benovi vzniklá situace za konkurenta pouze Anderse Lindegaarda. Ovšem dalo se také počítat s tím, že United budou za Edwina shánět kvalitní náhradu a tak se také stalo. Příchod Davida de Gei v letním přestupovém okně Amosovy plány nakonec přehodnotil. Odchovanec Rudých ďáblů je sice o rok starší než Španěl de Gea, ale gólman z Pyrenejského poloostrova přišel s jediným cílem – zaujmout pozici Edwina van der Sara v bráně Red Devils.


Sir Alex Ferguson dal Amosovi příležitost zahrát si ve dvou přípravných zápasech na předsezónním turné po USA, ale že by dostal svou šanci i v nové sezóně a utkáních Premier League, je v tuto chvíli velmi nepravděpodobné. Ben tak přemýšlí, zda bude i v následujících letech pokračovat na Old Trafford.


„Nevěřili byste tomu, jak těžké je to rozhodnutí. Je to jedno z nejsložitějších rozhodnutí, jaké jsem musel udělat a v současné době nad tím neustále přemýšlím. Když budu podávat uspokojivé výkony na patřičné úrovni, může se stát cokoliv. Manažer by mě mohl na zkoušku nasadit do hry. Stejně tak by mě mohl využít v zápasech v době, kdy mě budou zoufale potřebovat. Zvažuji různé možnosti a uvidíme, co se nakonec stane.“


Amos má nyní v plánu po návratu z Ameriky setkat se s trenérem brankářů Ericem Steelem, který má Bena na starost a promluvit si s ním o jeho vyhlídkách a budoucnosti v United. Mladý talentovaný gólman United, který poslední tři roky strávil na hostováních a za A-tým United si pro zatím připsal pouhopouhé dva straty, se totiž domnívá, že pokud by mu někdo prokázal, že mu věří a dal mu šanci, dostala by se jeho kariéra na vyšší úroveň.


„Jsem si jistý, že všechno bude v příštích dvou týdnech jasnější.  Můžete dělat pokroky, ale potřebujete k tomu někoho, kdo vám pomáhá překonávat překážky, kdo s vámi drží a věří vám i přes to, že občas děláte chyby. Takové to bylo i s Davidem. Věřili mu a má za sebou dvě sezóny v La Lize. Takové zkušenosti v tak mladém věku jsou rozhodující,“ uvedl 21letý Ben Amos.


Zdroj: skysports.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!