25/02/2021

USA Tour Review: MLS All Stars – Manchester United

Manchester United zcela po zásluze porazil i výběr hvězd MLS, když po povedeném utkání zvítězil 0:4.

S bilancí tří výher čekal Manchester United jejich předposlední duel na půdě USA, kde absolbují své letní přípravné turné na novou sezónu, která se nezadržitelně blíží. Proti výběru hvězd místní nejvyšší fotbalové soutěže – MLS, se Rudých ďáblům po velmi dobrém zápase podařilo zvítězit i v jejich čtvrtém match na turné po USA.

Po dalším cestovaní, náročných trénincích a sponzorských, reklamních a jiných povinnostech, se stalo dalším cílem Rudých ďáblů město New Yersey, kde měli v Red Bull Areně sehrát svůj čtvrtý duel na turné po Spojených státech. United čekala další testovací zkouška jejich připravenosti. Proti svěřencům Sira Alexe Fergusona tentokrát nastoupil tým All Stars MLS. V sestavě tohoto výběru se měla objevit i dvě dobře známá evropská jména a to Thierry Henry a kapitán týmu David Beckham. Pro diváky velmi atraktivní utkání tedy slibovalo podobně zajímavou podívanou jako loni.

Co se týče týmu Red Devils, byl již zcela kompletní. Každý z hráčů již zasáhl alespoň do jednoho utkání s jedinou výjimkou, a tou je Chicharito, jenž se k mužstvu připojil teprve v neděli a jeho star je velmi nejistý i pro příští střetnutí s Barcelonou. Všichni hráči však už jsou zapojeni do plného tréninku a intenzivně pokračují v nabírání kondice. Do sestavy se tak nabízelo hned několik možností na každém postu.

Manažer Rudých ďáblů nasadil od prvních minut do hry velmi zkušený a silný tým. V bráně United tentokrát dostal příležitost Lindegaard, v útoku se představila dvojice Rooney Berbatov, na křídlech operovali Young a Park, zatímco střed zálohy dostalo na starost duo Anderson a Carrick. Napravo v obraně dostal šanci Jones. Kapitána Vidiče doplnil ve stoperské dvojici Ferdinand.

Utkání se hrálo na stadionu Red Bull Arena v New Jersey – městské části Harrison (ve státě New Jersey). Byl polojasný podvečer; teplota 27°C

Samotnému zahájení tohoto klání předcházel opět ceremoniál, kde byly uvedeny oba týmy. Kapitán přinesl Jako v předchozích zápasech ukázat trofej pro vítěze Premier League.

United nastoupili ve svých typických červených dresech.

Oba týmy vstoupily do střetnutí před zaplněným stadionem velmi aktivně a hýřily pohybem. V 5‘ poprvé ohrozil Lindegaarda Cummings, dánský gólman byl ale proti jeho střele z úhlu z pravé strany připraven. V 7‘ se o technický pokus zpoza vápna pokusil Beckham, ale minul levou tyč Lindegaarda. Po delší odmlce, kdy se obě mužstva střídala v držení míče, se po přihrávce Cummingse v 19‘ pokusil o zakončení ve vápně United Davis, ovšem Lindegaard si jeho střelou poradil. Ve 20‘ šli Red Devils po první povedené akci do vedení. Young přihrál na osu hřiště hřiště, kde po pěkné kombinaci ve středu hřiště mezi Berbatovem a Rooneym přihrával druhý jmenovaný ve vápně volnému Andersonovi, který po zemi překonal gólmana Mondragona a první střela United na bránu tak znamenala vedení – 0:1

Tým All Stars MLS byl gólem dosi zaskočen a snažil se rychle odpovědět. Na konci 22‘ vyslal zpoza vápna nepříjemnou ránu Beckham, kterou Lindegaard musel vyrazit na roh. Ve 28‘ poslal míč vysoko nad bránu Rooney. Ve 29‘ zkoušel štěstí z dálky i Davis a brankář United musel být opět na pozoru a prudkou umístěnou ránu vyrazit na další roh. Ve 30‘ musel být stažen ze hry kvůli zranění, které si sám nešťastně přivodil Olave, kterého v obraně nahradil Cameron. Rudí ďáblové drželi postupem času častěji míč na svých kopačkách, a však pokud se jej zmocnili hráči soupeře, byli směrem dopředu daleko nebezpečnější a vytvářeli si střelecké příležitosti po rychlých protiútocích. Obrana United ovšem zatím pracovala až na malé výjimky bezchybně. Na začátku 38‘ vyslal na bránu soupeře dobrou ránu Rooney, nicméně jeho pokus směřující pod břevno, dokázal gólman Mondragon vytěsnit na roh. Ve 40‘ bylo před bránou Mondragona opět rušno, když po centru Andersona z levé strany v pádu zakončoval ve vápně Rooney, ale obraně All Stars MLS se podařilo nebezpečí zažehnat. Poločas pomalu spěl ke svému závěru a oba týmy už se pomalu chystaly do šaten, když United navýšili své vedení. Na levé straně zakombinovala trojice Park, Berbatov a Young. Park se po několika přihrávkách těchto tří s míčem uvolnil a jeho povedená střela v levé strany před vápnem, na kterou gólman Mondragon dobře neviděl, skončila v jeho síti – 0:2

Do prvního poločasu rozhodčí žádnou minutu nenastavil a tak byl Parkův gól vlastně to poslední, co jsme v něm viděli. Obě mužstva odcházela do kabin za vedení Rudých ďáblů – 0:2

Po povedené první půli se dala tradičně očekávat četná střídání. Ovšem četná byla nakonec pouze na straně soupeře, který vystřídal hned pět svých hráčů. Sir Alex naproti tomu vyměnil pouze gólmana. Místo Lindegaarda se do brány United postavil Amos, ale jinak zůstala pro zatím sestava Red Devils bez dalších změn. Po úvodních minutách druhé půle, přidali v 53‘ Rudí ďáblové třetí gól. Rooney krásným pasem vyzval k úniku Berbatova. Ten nejprve ustál osobní souboj s Cameronem a následně chytře přehodil gólmana Halla. Míč se ovšem odrazil od břevna, jenže zpět k připravenému Berbatovovi, jenž si míč zpracoval na hruď a poté jej z blízka, i přes snahu obránce Camerona, který se mu ještě snažil v zakončení zabránit, poslal do sítě a vstřelil tak na turné svůj první gól – 0:3

Red Devils tím získali na kopačky ještě více klidu a hru si mohli začít užívat. All Stars MLS se však ještě nechtěli vzdávat. V 58‘ poslal do vápna United dobrý centr z pravé strany Beckham, na který si naskočil nikým nehlídaný LaBrocca, nicméně jeho hlavička byla velmi nepřesná. V 61‘ Ferguson hromadně střídal, do hry přišli Owen, Macheda, Smalling, Welbeck, Nani a Cleverley a dvě střídání proběhla i na straně All Stars MLS. V 64‘ měl velkou šanci soupeř. Zpoza vápna vyslal nepříjemnou ránu Beckerman, kterou Amos vyrazil jen před sebe, kde stál osamocený Bravo, ten ale nedokázal trefit poloodkrytou bránu Amose. Naopak v  68‘ to už bylo o čtyři góly. Anderson přihrál nalevo Welbeckovi, ten si svým dobrým pohybem ke středu hřiště straně udělal prostor ke střele a zpoza vápna vypálil, jeho rána byla ještě tečovaná obráncem Cameronem a protože gólman Hall na tuto teč nedokázal dobře zareagovat, skončil míč v jeho síti – 0:4

Na toto skóre už protivník United pomalu přestával hledat odpověď. Na 73‘ nachytal Sir Alex další dvě střídání, čímž své možnosti zároveň vyčerpal. Do hry přišel Diouf na místo Andersona a Fábio, jenž nahradil Vidiče, který předal kapitánskou pásku Evrovi. V 76‘ se střídalo i na druhé straně, na hřiště přišel obránce Besler, který nahradil Reama. Hra byla v těchto chvílích hodně kouskovaná a mnoho zajímavého jsme toho směrem vpřed neviděli. United kontrolovali hru a drželi míč častěji na svých kopačkách. Na Rudých ďáblech byla očividná pohoda a zápas si víceméně ve své režii užívali. V 78‘ si do pokutového území Red Devils zběhl LaBrocca, který však po centru z pravé strany mířil velmi nepřesně. V 81‘ nahradil na trávníku Brava záložník Agudelo. V 83‘ byl využit i třetí gólman All Stars MLS. Gólman Keller, kterého jsme mohli vidět už při přípravném zápase United se Seattlem Sounders, nahradil na poslední minuty utkání Halla. V 84‘ se po rychlém breaku dral do zakončení Welbeck, ale byl těsně bráněn a gólman Keller tak bez problémů schoval míč do rukavic. V 85‘ byla střela Jewsburyho sražena na roh. Čerství hráči na trávníku byli při chuti a tak jsme stále viděli velmi aktivní přístup ke hře a střídání akcí na obou stranách. V 88‘ fauloval před vápnem United Fábio. Míč si k přímému kopu postavil kdo jiný než Beckham, ovšem jeho pokus do levého dolního rohu tentokrát skončil jen těsně vedle Amosovy levé tyče. V 89‘ po rychlé akci zakončoval Evra, ovšem nepřesně. Hlavní sudí, pocházející z Mexika, se rozhodl nastavit ještě jednu minutu k dobru. V té se však s míčem na kopačkách Rudých ďáblů už zápas pouze dohrál na polovině All Stars MLS. Manchester United tedy dokázal výběr hvězd Major League Soccer porazit – 0:4

Základní sestava Manchesteru United: Lindegaard (46‘ Amos) – Jones, Ferdinand (61‘ Smalling), Vidič (73‘ Fábio), Evra – Park (61‘ Nani), Anderson (73‘ Diouf), Carrick (61‘ Cleverley), Young (61‘ Welbeck) – Rooney (61‘ Macheda), Berbatov (61‘ Owen)

Lavička: Amos, Fábio, Smalling, Nani, Cleverley, Owen, Welbeck, Macheda, Diouf

Základní sestava All Stars MLS: Mondragon (46‘ Hall) (81‘ Keller) – Ream (76‘ Besler), Olave (30‘ Cameron), Franklin (46‘ Pearce) – Convey (62‘ Jewsbury), Beckham, Davis (62‘ Ashe), Joseph (46‘ Beckerman) – Cummings (46‘ LaBrocca), Bravo (81‘ Agudelo), Henry (46‘ Wondolowski)

Lavička: Hall, Keller, Ashe, Besler, Cameron, Pearce, Jewsbury, Beckerman, Agudelo, LaBrocca, Wonwovski

51,1

Svěřenci Sira Alexe Fergusona dokázali vyhrát i čtvrtý duel na tvém turné. První poločas byl z obou stran velmi vyrovnaný s výjimkou skóre. United celkově sehráli dobrý zápas, dařilo se jim držet míč, kombinovat a hráli si svou hru a vstřelili dvě branky. Tým soupeře hrozil především rychlými protiútoky po ztrátách míče Red Devils. Naše dobře organizovaná obrana ovšem odolávala těmto nájezdům s pozorným Lindegaardem v zádech. Toho po poločase nahradil Amos, který si vedl stejně dobře, a naší obraně se nakonec podařilo udržet čistý štít. Red Devils přidali ve druhé půli ještě další dva góly a ve druhé části už hru povětšinou ovládali a s míčem na kopačkách jasně ukazovali, kdo je na hřišti pánem. Dobrý týmový výkon přinesl své ovoce a pochválit můžeme každého hráče, který na hřišti byl. Všichni hráči z lavičky byli zapojeni do hry a celé utkání tak odehráli pouze Jones s Evrou. Manchester United zaslouženě porazil All Stars MLS – 0:4

Pro Red Devils poslední zápas, který na letním turné po USA sehrají, bude střetnutí s Barcelonou. Repete finále Ligy mistrů z roku 2009 a letošního roku se uskuteční na více než devadesátitisícovém stadionu FedEx Field ve Washingtonu DC a jeho výkop je v plánu 31. července v 01:00 SELČ (v jednu hodinu ráno našeho času).