24/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Pět důvodů, proč by měl Darron Gibson zůstat

V Manchesteru United jsme vždy měli obětního beránka, na kterém si fanoušci mohli vybít zlost.


Během posledních let mého fandění United jsem zaznamenal několik hráčů Manchesteru United, kteří se stali obětními beránky. Jako první, na koho se snesla vlna kritiky, mě napadá Brian McClair.


Poté si vybavuju Davida Maye, jenž se sám označil za legendu, Karla Poborského, Fabiena Bartheze či Teddyho Sheringhama, o kterých lidé často pochybovali. Z nedávné doby bychom mohli jmenovat Michaela Carricka a Dimitara Berbatova.


Jsou mezi námi takový fanoušci, kteří s hráči nemají moc trpělivosti, a během chvíle jsou přesvědčeni, že nejsou hodni nosit rudý dres. Jeden hráč Manchesteru United se v nedávné době stal terčem obrovské kritiky, především na sociální síti Twitter. Řeč je o Darronu Gibsonovi.


Tohoto záložníka jsem často bránil, ale v poslední době pravděpodobně došla trpělivost i manažerovi Siru Alexi Fergusonovi, který se rozhodl irského záložníka prodat. Gibson byl blízko přestupu do Sunderlandu, jednání ale nakonec ztroskotala na nezájmu Sunderlandu, a hráč tak stále zůstává hráčem United. Gibson sice neodcestoval s týmem na soustředění do USA a očekává se jeho odchod, já vám ale představím svých pět důvodů, proč by měl Gibson zůstat na Old Trafford.


1. Branky
Je mi jasné, že většina z vás si teď říká, že jich stejně moc nenastřílel. Gibson v 58 odehraných zápasech nastřílel celkem deset branek, což není žádné převratné číslo. Nicméně, ve srovnání s ostatními středními záložníky United je na tom dobře. Darren Fletcher střílí branky spíše sporadicky, stejně tak jako Anderson, jehož dvě branky v utkání proti Schalke byly spíše výjimkou. Michael Carrick nastupuje spíše na pozici defenzivního záložníka a nedostává se příliš do zakončení, což potvrzuje i fakt, že v minulé sezoně nevstřelil ani jednu branku. Tady vidíte, že Gibson je na tom ještě velmi dobře.


2. Odchovanec
Nedávno ukončili fotbalovou kariéru dlouholeté opory Manchesteru United Paul Scholes a Gary Neville. Z klubu po dlouhých letech odešli také John O’Shea a Wes Brown. I přesto má ale Sir Alex Ferguson spoustu hráčů, kteří přesně vědí, o čem Manchester United je. Jsem přesvědčen o tom, že dobrý tým potřebuje být složen jak z nakoupených hráčů, tak domácích odchovanců. Gibson na Old Trafford působí od svých 16ti let a moc dobře ví, o čem United jsou.


3. Zlepšení přihrávek
O Gibsonovi se mluví jako o hráči, který dokáže vystřelit, ale to je vše. V minulé sezoně si během 14 odehraných zápasů připsal na své konto také čtyři asistence, což je docela slušný počet. V několika zápasech minulé sezony předvedl Gibson několik skvělých dlouhých přihrávek. Být to Paul Scholes, tak ho ihned vynášíme do nebes.


4. Irské štěstí
V Manchesteru United vždy působilo několik skvělých hráčů irské národnosti. Když jsem byl mladší, byl do Dennis Irwin, poté třeba Roy Keane. Můj otec mi vyprávěl o Paulu McGrathovi jako o jednom z nejlepších obránců, které kdy viděl. V neposlední řadě to byl John O’Shea, který s klubem vyhrával jednu trofej za druhou. Ačkoliv bychom neměli v klubu držet hráče čistě kvůli národnosti, byla by velká škoda, kdybychom v klubu neměli zástupce ze Smaragdového ostrova.


5. Šířka kádru
V této sezoně Manchester United čeká opět porce minimálně 60 soutěžních zápasů a je důležité, aby na jednotlivé pozice měl Sir Alex Ferguson z čeho vybírat. Jelikož kariéru ukončil Paul Scholes, z klubu odešel Owen Hargreaves a Darrena Fletchera stále trochu trápí neznámý virus, nemá Manchester ve středu pole na výběr z mnoha hráčů. Ryanu Giggsovy navíc bude za pár měsíců 38 let, Anderson měl v poslední době smůlu na zranění a Phil Jones bude nastupovat spíše v obraně než v záloze. Zbývá tak pouze Michael Carrick, který je schopen pravidelně nastupovat každý týden. Darron Gibson by se v dlouhé a náročné sezoně mohl určitě hodit. V utkáních proti slabším soupeřům a před klíčovými zápasy před Ligou mistrů by určitě mohl dostat šanci.


To bylo pět mých důvodů, proč by měl Gibson zůstat na Old Trafford a je pouze na vás, do jaké míry se s nimi ztotožníte.


Zdroj: Autorem článku je Justin Mottershead z redflagflyinghigh.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!