07/03/2021

USA Tour Live: Pozápasové vyjadrenia manažéra

fergieManchester United zvíťazil aj vo svojom treťom zápase na Tour aj napriek tomu, že musel doháňať nepriaznivý stav 0-1 po polčasovej prestávke.

Inšpiráciou pre tím bol vyrovnávajúci gól Wayna Rooneyho, ktorý po polčase nahradil Dimitara Berbatova. Svoje schopnosti prihrávača ukázal pri tomto góle aj stopér Rio Ferdinand, ktorý prihral Wazzovi cez polovicu ihriska a poslal ho do čistej šance.

„Od Ferdinanda to bola perfektná lopta no aj tak to bola veľmi zložitá šanca, s vybiehajúcim brankárom pred sebou a doháňajúcim obrancom za chrbtom“ hodnotil Fergie. Musíte byť veľmi zruční, aby ste v takejto situácii obstáli. Chicago hralo dobre, veľmi dobre v protiútokoch, mali tam pár rýchlych hráčov, ktorí nám robili problémy. Mohli nám dať aj dva či tri ďalšie góly, ale my sme tomu zabránili. Nemáme radi situáciu, keď prehrávame. No v takejto situácii sme sa už ocitli veľakrát. Nespanikárili sme, zostali sme hrať našu hru, vytvárať šance až kým sme nedosiahli výsledok, ktorý sme chceli. Hneď ako sme vyrovnali, išli sme po víťazstvo. Odohrali sme zatiaľ 3 zápasy a úprimne povedané, hráči ešte nie sú úplne pripravení. Potrebujú hrať plných 90 minút. Myslím, že to sa ešte okrem Ria a Nemanju nepodarilo žiadnemu z hráčov a v tom bol zrejme aj problém na začiatku minulej sezóny. Musíme to zlepšiť.

ferdy wazza

V stredu sa červení diabli stretnú s výberom MLS All-Stars, ktorý by mal mať vo svojom kádri aj Davida Beckhama Thierryho Henryho. Zápas sa bude hrať v Red Bull arene v New Jersey. V ich poslednom zápase sa stretnú potom v sobotnej repríze tohtoročného finále Champions League s Barcelonou vo  Washingtone. Mal by to byť lepší test schopností Davida de Geu, ktorý aj cez niektoré hrozby Chicaga nemal v bráne veľa práce a ako zhodnotil Fergie, na gól Gibbsa nemal nárok.

„Bol pôsobivý,“ odpovedal Boss na otázku o svojom novom brankárovi.„Vždy dobre kontroluje strely a chytá ich správne. Technicky je na tom veľmi dobre. Keď dali prvý gól, myslel som si, že mohol viac vybehnúť, no keď som si to potom znova pozrel, nemal žiadnu šancu. Celkovo bol dnes výborný,“ zakončil Ferguson.

de gea

Sir Alex Ferguson trvá na tom, že Manchester United sa už nepohybuje aktívne na letnom prestupovom trhu, čo popiera špekulácie, že by mohol kúpiť záložníka. Pritom s presunom na Old Trafford boli spájané veľké mená ako Wesley Sneijder, Luka Modrić či Samir Nasri. Avšak, Nasri a Modric si zrejme vybrali modré kluby Manchester City či Chelsea, kým Sneijder sa zdá Fergusonovi až príliš drahý. Vyzerá to teda tak, že Fergie sa rozhodol dať šancu mladým hráčom, Andersonovi a Tomovi Cleverleymu.

„Vždy hľadáme kvalitných hráčov,“ povedal Ferguson. Sezónu sme začali s hráčmi, ktorých máme a som s tým spokojný. Už nehľadáme na prestupovom trhu, zamerali sme sa na nové kombinácie, ktoré nám záloha ponúka,“ dokončil Fergie.

Fergie sa vyjadril aj k dlho otvorenej kauze Tévez. Bývalý hráč West Hamu strávil na Old Trafford 2 roky hosťovania a podával veľmi dobré výkony. Počas 99 štartov dokázal dať 34 gólov. No po hosťovaní sa 27 ročný útočník pripojil k úhlavným nepriateľom, k Manchestru City. Teraz Sir Alex vysvetľuje, že sa tak stalo pre Carlosove plány do budúcnosti.

tevez„Tevez nám povedal, že bude hrať už len ďalšie 4 roky,“ povedal. „Keby sme mu dali podpísať 5 ročný kontrakt s vedomím, že po 4 od nás bude chcieť odísť, nemal by na trhu svoju skutočnú hodnotu a bol by to pre nás nevýhodný obchod.“

Argentínčan sa toto leto vyjadril, že chce odísť z Manchestru City aby bol bližšie k rodine, no jeho potenciálny transfer do brazílskeho Corinthians sa nedoriešil. Medzitým sa o strelca začal zaujímať aj milánsky Inter, no Fergie povedal: „Nie som si istý, že by Inter zaplatil £45 miliónov za hráča, ktorý túži po návrate do vlasti za deťmi. Vidím to tak, že pre tento rok ostane v City,“ zakončil Fergie.

Zdroj: goal.com