18/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Webchat s Rio Ferdinandem

Včera pozdě večer našeho času odpovídal obránce United Rio Ferdinand na webchatu na otázky fanoušků. Zde vám přináším nejzajímavější otázky a odpovědi.


Kolik párů kopaček potřebuješ na jednu sezonu?

Kdybych měl počítat pouze jeden styl kopaček, tak by to byly dva nebo tři páry. Ale kvůli společnosti Nike musíme měnit druhy kopaček. Takže na sezonu potřebuju tak šest párů. Někteří hráči nicméně mění kopačky po každém zápase.


Jak hodnotíš Fábia s Rafaelem?

Za pár roků to budou špičkoví hráči. Rafael se z nich jako první dostal do týmu a všichni víme, čeho je schopný. Na konci minulé sezony jsme to mohli vidět i u Fábia. Jen několik hráčů nastoupilo v 19ti nebo 20ti letech ve finále Ligy mistrů. Navíc to jsou velmi vysmátí kluci, baví je počítačové hry a jsou pro každou srandu. Pořád jsou spolu. I když mají na turné oddělené pokoje, vždycky jsou u sebe. Jednoho dne je trenér rozdělil a to bylo poprvé, co jsem je takhle viděl.


Jsi závislý na Twitteru?

Ne, není to závislost. Jen mě to strašně baví. Je příjemné vidět, co si myslí ostatní lidé a jaké jsou jejich zájmy. Navíc interakce s ostatními lidmi je důležitá. Na turné pravděpodobně twitteruju více než doma, ale je fajn sdělit fanouškům, co se děje.


Neuvažoval si ty nebo někdo ze spoluhráčů, že bys na MUTV dělal show, kterou chceš?

Pokud bych zde měl svojí show, pak bych šel mnohem více do hloubky a byla by přístupná všem. Chtěl bych být na schůzkách týmů, personálu atd. Vidět, jak zaměstnanci reagují na hráče. Americká média mají mnohem lepší přístup k takovým záběrům než v Anglii. Bylo by fajn, kdyby se to změnilo. Z turné si dělám takový video deník, který se bude brzy vysílat na MUTV. Je to sranda a bude fajn vidět jaké to je být na takovém turné jak na hřišti, tak mimo. K tomu se nedostane tak často. Bylo by dobré, kdyby média získali lepší přístup. Mohly by se dokonce používat mikrofony někde v ústraní. Dnes jsem v televizi viděl, jak se hráč amerického fotbalu Peyton Manning hádal s jedním ze svých spoluhráčů, ale pak si uvědomil, že je zapnutý mikrofon. Bylo to fajn mít tento druh přístupu.


Který současný nebo bývalý sportovec byl pro tebe největší inspirací a proč?

Pár jich je. Mojí první inspirací byl Diego Maradona pro svůj čistý talent. Já a mojí kamarádi jsme měli každé video Maradony, které se nám dostalo do ruky. Rád jsem měl také Johna Barnese. V ostatních sportech jsem obdivoval Michaela Jordana, který byl dominantní. Z posledních sportovců bych řekl Roger Federer. Líbí se mi jeho styl a způsob, jakým zvládá sám sebe. Musím vyzdvihnout jeho vítěznou mentalitu. A taky Mike Tyson. Byl brutální.


Kdo je nejlepší a zároveň nejhorší v hraní počítačové hry FIFA?

Zatím jsme nehráli jednotlivě, ale já a Wayne máme skvělou bilanci 16 výher, jedné remízy a jedné prohry. A musím říct, že jsme prohráli vlastní brankou, když jsme hráli pouze v deseti hráčích. Porazili nás Fábio s Rafaelem. Nani a Kiko jsou jako manželský pár, pořád se jenom hádají. Velký potenciál má Gaby Obertan s Ashley Youngem nebo Ashley Young s Andym, ale zatím toho moc neukázali. Do formy se dostávají také Berba s Vidou. Nicméně, já a Wayne jsme nejlepší.


Byl jsi někdy na Stretford End nebo přímo mezi fanoušky United během zápasu, když si nemohl hrát?

Ano, byl. Byl jsem na zápase FA Cupu na Anfiled Road proti Liverpoolu, kdy jsme prohráli 1:0. Byl to skvělý zážitek. Při vstupu na stadion mi běhal mráz po zádech. Když jsme procházeli Stanley Parkem, atmosféra byla docela vyostřená. Mě a Johna O’Shea musela doprovázet policie, protože nás poznali fanoušci Liverpoolu a byli docela naštvaní. Až skončím s fotbalem, rád bych takhle navštívil více zápasů, zvláště těch v Londýně.


Jaké je tvoje nejoblíbenější jídlo před a po zápase?

Jídlo před zápasem bude asi kuře s těstovinami a jogurt. Neuškodí ani trochu medu, spoustu vody a banán. Jídlo po zápase je různé. Často chodím do italské restaurace Rosso v Manchesteru nebo zajdu do stánku s indickým nebo libanonským jídlem, který je blízko mého domu.


Jaký je tvůj nejlepší fotbalový žert, který si na Old Traffod udělal?

Nejlepší žert… kromě těch, co byly v TV show, těžko říct. Vlastně mám jeden, kdy jsem dal lekci mladým klukům. Chtěl jsem mluvit s jedním z mladých hráčů, Joshuou Kingem, a chtěl jsem, aby přišel do kabiny. Reece Brown mi ale řekl, že pokud chci s ním mluvit, mám za ním přijít sám osobně. Tak jsem šel do jeho skříňky, vzal jsem mu všechno oblečení, a když jsem odjížděl z Carringtonu, tak jsem po cestě vyhazoval části jeho oblečení do křoví. On ho pak musel hledat.


Zpíváš dobře? Nechtěl bys nazpívat duet se Snoop Doggem?

Ne, neumím zpívat. Když jsem byl dítě, tak jsem zpíval. Zpíval jsem ve školních hrách. Ale zpěv není mojí silnou stránkou. Wazza sám sebe považuje za zpěváka, ale nikdo jiný neumí zpívat. Giggsy není u mikrofonu nejhorší, ale nezpívá, rapuje. Když vyhrajeme, tak na oslavách zpíváme, Giggsy si vezme mikrofon a předvádí nějaký old-schoolový rap. Je to sranda. Jeho nejčastější písnička je Rapper’s Delight.


Myslíš, že bys mohl být někdy hercem?

Nevím. Abych řekl pravdu, tak jsem už dostal několik nabídek rolí, ale pokud budu hrát fotbal, tak se tímto nebudu zabývat. Pokud bych začal, tak si myslím, že Will Smith by byl bez práce, a to nechci jeho rodině udělat.


Zdroj: ManUtd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!