31/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Ferguson: „S de Geou bude o post jedničky soupeřit Lindegaard“


Manažer Red Devils připustil, že není zcela jisté, zda bude v následující sezóně jedničkou v bráně United David de Gea nebo Anders Lindergaard.


Po odchodu do té doby neotřesitelné jedničky Edwina van der Sara se United podařilo dotáhnout přestup mladého talentovaného španělského brankáře a koupit Davida de Geu, který by měl být s největší pravděpodobností nástupcem „Létajícího Holanďana“ mezi třemi tyčemi v bráně Rudých dáblů. Přestup nadaného 20letého gólmana byl druhým nejnákladnějším brankářským transferem v historii fotbalu a všichni napjatě čekají, kdy se jim nová posila představí a hlavně, jak se jí povede.


V zimě tohoto roku přišel do Manchesteru United rovněž dánský brankář Anders Lindegaard, jehož přestup mnohé velmi překvapil. Tento o poznání zkušenější 27letý gólman toho zatím sice mnoho v dresu Red Devils nenahrál, a však v zápasech ve kterých jsme jej mohli vidět, podal kvalitní výkony. Čiší z něho navíc velké sebevědomí a odhodlání stát se jedničkou United, o kterou se chce podle svých slov porvat. Tato pozice, ale pravděpodobně spadne pro další sezónu do klína právě jeho o 7 let mladšímu kolegovi de Geovi.


Sir Alex k celé věci uvedl:


„Jediná pozice, na které budeme zranitelní, je brankářský post. De Geaovi je pouze 20 let, je mladý. Sice už odehrál několik zápasů ve španělské lize (pozn. red. hrál i Ligu mistrů, Evropskou ligu a chytá za mládežnické výběry Španělska s nimiž slaví úspěchy), ale není to přece jen anglická Premier League. Myslím si, že bude potřebovat nějaký čas na to, aby se usadil, ale jeho potenciál je obrovský. Je až neuvěřitelné, kolik má tento chlapec v sobě potenciálu. Získali jsme také Anderse Lindegaarda, takže je to nová výzva, kterou mohou přijmout oba tito brankáři a poprat se o tento post. V současné chvíli však patří role jedničky našeho týmu de Geovi, o tom není pochyb,“ řekl Ferguson k oběma nadějným brankářům.


Zdroj: totalfootballmadness.com (článek byl částečně upraven)


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!