03/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Fergie: „Welbeck a Cleverley zůstanou“

Sir Alex Ferguson potvrdil, že mladíci Manchesteru United Danny Welbeck a Tom Cleverley neodejdou na hostování do jiného klubu.


Záložník Tom Cleverley i útočník Danny Welbeck v minulé sezoně působili na hostování v týmech Premier League. Zatímco Cleverley svými výkony pomohl Wiganu k záchraně v nejvyšší anglické fotbalové lize, Welbeck v 26 utkáních za Sunderland nastřílel celkem šest branek. V březnu pak debutoval v seniorském dresu anglické reprezentace v zápase proti Ghaně.


Oba hráči jsou nyní s Manchesterem United na předsezonním turné v USA poté, co jim nevyšlo ME hráčů do 21 let v Dánsku, kde Anglie skončila už v základní skupině. I když se neočekává, že by hráči v této sezoně pravidelně nastupovali za první tým United, podle Sira Alexe Fergusona by bylo jejich hostování kontraproduktivní.


„Nepůjdou znovu na hostování. Hostování slouží pouze k jednomu účelu, aby hráči byli spokojeni s tím, že mohou pravidelně nastupovat. V jejich věku by nebylo dobré pouštět je na hostování, jelikož ostatní kluby by mohly těžit z toho, z čeho bychom mohli těžit my sami. Jsou už zkušení a mohou nám pomoci,“ řekl Sir Alex Ferguson pro Press Association Sport.


V poslední době se spekulovalo o možném odchodu Welbecka do Boltonu. Sir Alex Ferguson má totiž v útoku z čeho vybírat. K dispozici má dále Rooneyho, Berbatova, Hernandéze, Owena nebo Machedu s Dioufem. Zatímco senegalskému útočníkovi Dioufovi se nepředpovídá budoucnost na Old Trafford, ostatní hráči by mohli dostat šanci.


„Welbeck začíná nastupovat za reprezentační tým. Je to výjimečný talent. Brzy i Cleverley bude nastupovat za Anglii. Je to chytrý a stylově moderní fotbalista. Jeho pohyb a výběr místa z něj dělají skvělého mladého hráče. Jsme velmi rádi, že oba zůstanou s námi.“


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!