14/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Potřebují United skutečně Nasriho nebo Sneijdera?

Skutečně Manchester United potřebuje kreativního záložníka jako je Wesley Sneijder nebo Samir Nasri? Nebo spíše defenzivního záložníka typu Roye Keana?


Většina fanoušků Manchesteru United v minulé sezoně upozorňovala na to, že záloha našeho klubu nefunguje tak, jak by měla. Záloze chyběla kreativita, nápad, moment překvapení… jednoduše by se dalo říct, že jsme potřebovali určitou jiskru. S tímto problémem se začala s možným přestupem do Manchesteru United spojovat celá řada hráčů, ve většině případů ale těžko dosažitelných.


Nyní jsme v období, kdy můžeme přivést do klubu nové hráče. Tři už jsme přivedli, ale onen středový ofenzivní záložník, po kterém jsme tolik toužili, zatím nikde. Potřebujeme ale vůbec kreativního záložníka? Vždyť jsme v minulé sezoně získali s předstihem ligový titul a v posledních čtyřech letech jsme byli třikrát ve finále Ligy mistrů? Opravdu nám tedy chybí kreativita? Manchester United pravděpodobně potřebuje jiný typ záložníka – defenzivního záložníka.


Zeptejte se jakéhokoliv fanouška Manchesteru United, kterého hráče z poslední dekády se nepodařilo adekvátně nahradit. Ve většině případů uslyšíte jméno Roye Keana. Bývalý kapitán United odešel z Old Trafford v roce 2005 a i když se Sir Alex Ferguson snažil jeho místo zaplnit novými hráči, nikdy se mu to ideálně nepodařilo. Owen Hargreaves to mohl dokázat. Owen byl pravděpodobně nejlepší defenzivní záložník United od dob Roye Keana. Bohužel vleklé zdravotní problémy anglickému záložníkovi neumožnily projevit svůj talent naplno.


Na tomto místě zkoušel nastupovat i Michael Carrick, který se ale v poslední sezoně nepotýkal s nikterak oslnivou formou. Navíc šlo vidět, že Carrick není ideálním hráčem pro post defenzivního záložníka, i když svojí hru k tomu dosti přizpůsobil. Na pozici štítového hráče se objevoval i Darren Fletcher, nicméně ani pro něj to není ideální parketa. Je to hráč, který je efektivní v pokutovém území, ale že by on měl být hráčem hrajícím před obrannou čtveřici United? Ne. Vždyť ještě před pár roky se mluvilo o tom, že by Fletcher mohl nahradit Davida Beckhama na pravém kraji zálohy.


United potřebují kreativního hráče, ne defenzivního záložníka

Chcete říct, že hráči jako Berbatov, Rooney, Nani, Young nebo Giggs nejsou dost kreativní a poziční hráči? Ale hrajeme vůbec kombinační, pěkný fotbal? Ne, nehrajeme. Ale ani jsme nemuseli. Jeden názorný příklad – Arsenal je pravděpodobně jediným týmem Premier League, který se snažil hrát pěkný kombinační a poziční fotbal. A jaký je výsledek? Londýnský tým už několik let čeká na první trofej. Kombinace a kreativita nejsou alfou a omegou fotbalu. Nejdůležitější jsou výsledky. A kdo že to je současným anglickým fotbalovým mistrem?


Nejsou žádní lepší defenzivní hráči než Carrick a Fletcher, které by mohli United koupit

Poněkud úzkoprsá a výmluvná odpověď. Už v předchozím odstavci jsme se zmínili, že Michael Carrick a Darren Fletcher nejsou defenzivními hráči. Nyní se zaměříme na tři reálné přestupové cíle.


Lassana Diarra (Real Madrid) – Francouzský záložník, který je v posledních měsících spojován s odchodem z Realu Madrid. Jedná se o hráče, který by snadno zapadl do sestavy Rudých ďáblů. Někteří sice tvrdí, že Diarra je jako „neřízená střela“, ale má své kvality a na Old Trafford by se určitě neztratil.


Daniele de Rossi (AS Řím) – Hráč podobný Diarrovi. Italský záložník by si určitě našel místo v záloze United. Navíc se rovněž spekuluje o jeho možném odchodu z italské metropole.


Scott Parker (West Ham) – Fanoušci Manchesteru United možná toto jméno neslyší rádi, ale v krátkodobé budoucnosti by Parker mohl odvést velký kus práce. V minulé sezoně zazářil v dresu West Hamu a je velmi pravděpodobné, že z londýnského klubu odejde.


Barcelonu s defenzivním záložníkem neporazíme

Je nejvyšší čas, abychom překonali komplex s názvem Barcelona. Premier League, pro mě osobně, zůstává prioritou, ale vítězství v Lize mistrů je určitě fantastickým doplňkem. Žádný tým, ani Manchester United, by se neměl Barcelony bát. Katalánský klub nás porazil ve finále Ligy mistrů v roce 2009 i 2011, protože držel častěji míč na svých kopačkách, měl více přihrávek. Jednoduše řečeno, neměli jsme hráče, který by narušil a rozbil hru Barcelony. Kreativní záložník nám nepomůže eliminovat trojici Xavi-Iniesta-Messi. Defenzivní záložník ano. Mnozí fanoušci argumentují tím, že kdybychom měli onoho kreativního hráče, vytvořili bychom si více šancí. S tím nejde zcela souhlasit. Když v prvé řadě nezískáme od Barcelony míč, pak nám je útok na dvě věci.


Phil Jones může nastupovat jako defenzivní záložník

Ano, může. Nicméně, Phil Jones zatím toho moc neodehrál a nikdo pravděpodobně nedokáže optimálně posoudit, zdali Jonesovi sedí spíše role středního obránce nebo středního záložníka. Navíc je to „hráč do budoucna“ a nemůžeme očekávat, že by okamžitě zastal roli hledaného defenzivního záložníka. Dalo by se ale očekávat, že Jones bude spíše nastupovat ve středu obrany a v budoucnu by mohl s Chrisem Smallingem vytvořit stoperskou dvojici United.


Samozřejmě, že kreativní záložník by se Manchesteru United hodil, a nikdo by se příchodu takového hráče nebránil. Více potřebný se v tuto chvíli ale jeví příchod omílaného defenzivního záložníka. Manažer United Sir Alex Ferguson moc dobře zná slabiny svého klubu a ví, co je pro klub nejlepší. Nikdy jsme nebyli mužstvem velkých hvězd. Máme nejlepší tým, ale to nutně neznamená, že máme nejlepší hráče.


Zdroj: football-united-blogs.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!