25/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Gill o FA

Generální manažer Manchesteru United David Gill prohlásil, že klub byl minulou sezonu neprávem potrestán FA, narozdíl od ostatních klubů (viz Piss off-Wenger).


Jak jistě víte, snajpr United Wayne Rooney byl potrestán dvouzápasovým distancem za vulgarismy, které řekl do televizní kamery po proměněné penaltě proti West Hamu United. Druhým potrestaným z týmu United byl sám Sir Alex Ferguson, který (právem) řekl, že by takové zápasy (Chelsea-United) měl pískat nějaký autoritativní rozhodčí, nikoliv sudí Atkinson.


Avšak Gill si myslí, že v Premier League nebude nikdy nestranné hodnocení trestů. „Tvrdím, že v této sezóně bylo hodně špatných rozhodnutí od FA, týkajících se nejenom United“, řekl Gill v knize Champ19ns, týkající se klubového rekordu v počtu vyhraných titulů. „Neomlouvám Waynovy výroky, neboť si nemyslím, že byly správné.“  Pravděpodobně jsme byli potrestání proto, že jsme jeden z největších klubů světa a organizace RESPECT se udílení trestu účastnila. Jakým lepším způsobem vyjádřit autoritu organizace, než tím, že silně potrestáte jeden z největších klubů na světě?“


Gill si myslí, že Rooneyho zákaz startu za jeho „What, fu*king what?“ bylo pouze ojedinělé potrestání a nadále by se takové tresty neměly udělovat. „Klub se Wayna nezastal, bylo to špatné rozhodnutí, ale Wayne se téměř okamžitě omluvil. Co by se stalo, kdyby se neomluvil? Dostal by distanc na 5 zápasů, jako Sir Alex Ferguson? FA se očividně ubírá špatným směrem, mají nastolovat rovnoměrné tresty, ale já nejsem přesvědčen o tom, že to budou dělat. Očekávám, že se to změní před začátkem nové sezóny.“, zakončil kritiku FA David Gill.


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!