28/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Blog: Blíží se předsezonní turné po USA

Reportérka ManUtd.com Gemma Thompson nám ve svém blogu přiblíží blížící se turné Manchesteru United po USA.


Dokážete si představit, že už pouze pár týdnů nás dělí od začátku nové sezony? Vždyť je to teprve chvilka, co jsme slavili na Old Trafford rekordní 19. ligový titul. Za pár dní se většina hráčů United vrátí do Carringtonu a začne příprava na boj o 20. ligový titul.


Jako každoročně zahrnuje plán Sira Alexe Fergusona předsezonní turné. Tento rok opět zavítáme do USA, kde se osobně už moc těším. Možná si vzpomenete, jak nedávno na ManUtd.com o Americe básnil obránce Patrice Evra, a já jsem stejného názoru. Je to jednoduše moje nejoblíbenější země na světě a během svých pracovních cest jsem si oblíbila zejména dvě města – New York a Chicago.


Během toho měsíce navštívíme obě tyto města, i když technicky budeme hrát v New Jersey, ale můžu vám zaručit, že si uděláme výlet přes řeku Hudson a navštívíme Manhattan. Bude to rozhodně nezapomenutelný výlet a určitě bude prospěšný zejména po fyzické stránce. Není pochyb o tom, že kvalitní předsezonní příprava se promítne v ligové sezoně. Jsem přesvědčena o tom, že Sir Alex Ferguson a personál trenérů budou poukazovat na úspěšnou přípravu minulý rok, která vedla k zisku 19. ligového titulu.


Tréninkové vybavení a zařízení je tady na špičkové úrovni a kvalita americké Major League Soccer se každým rokem zlepšuje. Důkazem toho je i loňská porážka Manchesteru United v přípravě s Kansas City Wizards. Sir Alex Ferguson sice tehdy do utkání nasadil spoustu mladíků, ale Kansas se ukázal jako více než vyrovnaný soupeř. United se letos opět střetnou s týmy MLS – New England Revolution, Seattle Sounders a Chicago Fires. V New Jersey pak United bude čekat tým složený z výběru hráčů MLS, kde by se mohli objevit také David Beckham a Thierry Henry. Turné zakončíme utkáním proti Barceloně ve Washingtonu DC.


Debata o tom, zdali se fotbal v USA dostane na vyšší úroveň, neutichá a jeho podpora je čím dál větší a větší. Tisíce fanoušků chtělo vidět hráče United přímo v akci a jinak by tomu nemělo být ani letos. Měla jsem to štěstí, že jsem v roce 2010 mohla s týmem cestovat po Severní Americe a Kanadě. Tento rok budu opět cestovat přímo s týmem spolu se svým kolegou Nickem Coppackem. Manchester United je tady čím dál tím více populárnější, i když ta podpora není taková jako v Asii. V Asii jsou hráči považování za sportovní bohy, ale byla jsem překvapena, kolik američtí fanoušci vědí o Manchesteru United. Stejně tak je velmi potěší, když mohou vidět hráče United jako normální lidi z masa a kostí přímo na vlastní oči.


Jsem si jistá, že se Siru Alexu Fergusonovi a samotným hráčům na americké půdě dostane obrovského a vřelého přivítání. Doufejme, že toto turné bude dobrou přípravou k tomu, abychom v květnu mohli opět slavit.


 

 

[youtube mBkuf4E-fPo]


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!