Chicharito zvednul nad hlavu Gold Cup!

27

Javier Hernandez zakončil svou pohádkovou sezónu ve velkém stylu, když společně se svými spoluhráči z reprezentace Mexika porazil výběr Spojených států ve finále Gold Cupu.

Chicharito si taktéž v posledním utkání turnaje zajistil zlatou kopačku i cenu za nejlepšího hráče turnaje, protože v celém turnaji dokázal nastřílet veliké množství branek, ale ve finálovém střetnutí se musel spokojit „pouze“ s asistencí, kterou pomohl svému týmu ke konečné výhře 4:2.

Poté, co Chicharito už ve 2. minutě nastřelil tyč, se dostali ke slovu reprezentanti USA – konkrétně Michael Bradley a Landon Donovan, kteří udeřili v prvních 25 minutách. Klíčové bylo, že Mexiko se rychle vrátilo do utkání, když Chicharito přesným pasem našel útočníka West Hamu Pabla Barreru, který snížil. Ještě před koncem první půle přidal vyrovnávací branku Andres Guardado.

Hned po přestávce šli do vedení Mexičané, když Barrera vsítil svůj druhý gól v zápase a o pár chvil poté o osudu střetnutí definitivně rozhodl Giovani dos Santos. Chicharito tentokrát nedokázal vstřelit branku – i když byl při jeho gólovém zakončení v samotném konci utkání nesprávně zamáván offside – ale útočníkovi United to vůbec nevadilo.

Jeho práce pro reprezentaci na tomto turnaji je však nevyvratitelná, protože zaznamenal sedm branek. Přesto však nezapomněl po závěrečném hvizdu vyzdvihnout práci celého týmu.

„Turnaj byl pro nás velmi náročný, ale trenér nám řekl, aby ze sebe každý z nás vydal maximum,“ řekl. „Náš osud byl jen v našich rukou a my jsme to dokázali.“