01/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Rory McIlroy: United jsou mým vyvoleným klubem

Právě korunovaný vítěz US Open Golf – Rory McIlroy ze Severního Irska – je skalní fanoušek United, což nám prozradil už dříve v tomto roce …Jaké jsou vaše nejranější vzpomínky na začátky fandění United?


„Všichni z maminčiny strany rodiny jsou fanoušci United – ale můj táta je ve skutečnosti fanoušek City, takže máme v rodině kvůli tomu občasné hádky! Moje vůbec první vzpomínka je finále FA Cupu v roce 1996. Pamatuji si, že hráči Liverpoolu měli na sobě zeleno-bílé dresy, a samozřejmě na vítězný gól Erica Cantony.“Jak často jste schopen jezdit na Old Trafford?


„Poprvé jsem se na tento stadion podíval, když mi bylo asi 14 nebo 15 let, a moc dobře vím, že jsme porazili Liverpool znovu. Jsem držitelem permanentky na celou sezónu, takže jezdím na zápasy celkem často a nikdy se mi ještě nestalo, že bych viděl přímo na Old Trafford prohru domácích. Velmi si to užívám, ale přesto je jedna z mých nejoblíbenějších vzpomínek z venkovního výjezdu – přesněji řečeno na Anfield Road, když John O’Shea vstřelil jediný gól zápasu v nastavení a ještě k tomu před tribunou Kop.“Jak sledujete tým, když jste zrovna na turné?


„Graeme McDowell [Severoirský golfista, který byl sesazen z trůnu US Open] je také velký fanoušek United, takže kdykoliv jsme pryč, snažíme se zachytit zápasy United v televizi. S Graemem jsem v posledních letech strávil hodně času mimo golfové hřiště, a většinu z toho jsme byli v nějakém z barů po celém světě a sledovali United.“Kdo z hráčů United jsou nebo byli vašimi oblíbenci?


„V období dospívání byl pro mě velikým oblíbencem David Beckham. Stejně tak Roy Keane, což byl můj další hrdina – byl to veliký bojovník a také irský původ. Miloval jsem Gabriela Heinze, když ještě byl u nás a nyní miluji Patrice Evru. Nedokážu ani vysvětlit, proč právě jeho – nejspíš proto, že do utkání dává vše.“Jaké je tajemství úspěchu Red Devils?


„Je už dlouhou dobu téměř zvykem, že United dokážou předvádět fantastický fotbal, když je to potřeba. Je to něco, co umí pouze velcí hráči a týmy. A to je také to, co dělá rozdíl mezi dobrými fotbalisty a skvělými fotbalisty.“


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!