Chicharito pomohl k postupu Mexika

14

Javier „Chicharito“ Hernandez byl opět jedním z klíčových mužů Mexika, protože v sobotním utkání čtvrtfinále soutěže CONCACAF Gold Cup vstřelil rozhodující branku.

Útočník United vstřelil vítězný gól v 66. minutě, a díky jeho brance Mexiko dokázalo otočit utkání z 0:1 na konečných 2:1. Hrálo se na New Meadlowlands Stadium v USA. Nejdříve přišel v 5. minutě šokující gól od outsiderů, který vstřelil Carlos Ruiz. Ale poté, co těsně po poločase vyrovnal Aldo de Nigris, přišla chvíle pro Chicharita, který využil pozemního centru Pabla Barrery a patičkou uklidil míč do sítě.

„Tentokrát to bylo jiné než ostatní zápasy, když jsme skórovali jako první,“ řekl Chicharito. „Přišli jsme do druhého poločasu a tvrdě pracovali, abychom si vytvořili šance. Můj gól byl čistě instinktivní. Viděl jsem míč u své nohy, a co nejrychleji jsem ho poslal do sítě.“

Chicharitův vítězný gól je už celkově šestým přesným zásahem, které v tomto ročníku turnaje pro Severní a Střední Ameriku zaznamenal. Nejprve se mu podařilo vstřelit hattrick proti El Salvadoru a hned navázal dvěma přesnými trefami proti Kubě. Pouze Kostarika je týmem, kterému zatím mladý útočník nedokázal vstřelit branku.

Příští soupeř Mexika Honduras by mohl ve středu 22. června v Houstonu znamenat určitý problém. Utkání se hraje na hřišti s názvem Realiant Stadium, které je Chicharitovi jistě dobře známé, protože zde zaznamenal vůbec první vystoupení v dresu United.