22/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Bude ze Sira Alexe Fergusona Lord?

V britském parlamentu začala debata o tom, zdali bude manažer Manchesteru United Sir Alex Ferguson povýšen do šlechtického stavu Lord.


Dva poslanci Labouristické strany za obvod Manchester Graham Stringer a Tony Lloyd předložili dolní sněmovně návrh, který povyšuje manažera Manchesteru United Sira Alexe Fergusona do šlechtického stavu Lord. Stringer a Lloyd argumentují tím, že fotbal by měl mít své zastoupení ve Sněmovně lordů (horní komora britského parlamentu) díky ekonomickému, sociálnímu a kulturnímu přínosu.


69letý Ferguson letos Manchester United dovedl k legendárnímu 19. ligovému titulu. Pro Manchester United to byla pod vedením Sira Alexe Fergusona již 12. ligová trofej. Kromě toho skotský manažer s týmem vyhrál také dvakrát Ligu mistrů, jednou Pohár Vítězů Pohárů, pětkrát FA Cup a čtyřikrát Ligový pohár. Ještě před působením na Old Trafford dovedl skotský fotbalový klub Aberdeen ke třem ligovým titulům, čtyřem ligovým pohárům, l vítězství ve Skotském ligovém poháru a Poháru Vítězů Pohárů.


Do šlechtického titulu Sir byl manažer United jmenován v roce 1999 premiérem Tony Blairem.


Návrh plného znění:
„Že tato sněmovna uznává ekonomický, sociální, kulturní a sportovní význam fotbalu ve Velké Británii, je proto velkým překvapením, že v horní komoře není dostatek zástupců ze světa fotbalu. Dále konstatujeme, že Sir Alex Ferguson, jako manažer Aberdeenu a Manchesteru United, je nejúspěšnějším manažerem v historii britského fotbalu. Doporučujeme jej pro jmenování do Sněmovny lordů.“


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!