Bude ze Sira Alexe Fergusona Lord?

  17

  V britském parlamentu začala debata o tom, zdali bude manažer Manchesteru United Sir Alex Ferguson povýšen do šlechtického stavu Lord.


  Dva poslanci Labouristické strany za obvod Manchester Graham Stringer a Tony Lloyd předložili dolní sněmovně návrh, který povyšuje manažera Manchesteru United Sira Alexe Fergusona do šlechtického stavu Lord. Stringer a Lloyd argumentují tím, že fotbal by měl mít své zastoupení ve Sněmovně lordů (horní komora britského parlamentu) díky ekonomickému, sociálnímu a kulturnímu přínosu.


  69letý Ferguson letos Manchester United dovedl k legendárnímu 19. ligovému titulu. Pro Manchester United to byla pod vedením Sira Alexe Fergusona již 12. ligová trofej. Kromě toho skotský manažer s týmem vyhrál také dvakrát Ligu mistrů, jednou Pohár Vítězů Pohárů, pětkrát FA Cup a čtyřikrát Ligový pohár. Ještě před působením na Old Trafford dovedl skotský fotbalový klub Aberdeen ke třem ligovým titulům, čtyřem ligovým pohárům, l vítězství ve Skotském ligovém poháru a Poháru Vítězů Pohárů.


  Do šlechtického titulu Sir byl manažer United jmenován v roce 1999 premiérem Tony Blairem.


  Návrh plného znění:
  „Že tato sněmovna uznává ekonomický, sociální, kulturní a sportovní význam fotbalu ve Velké Británii, je proto velkým překvapením, že v horní komoře není dostatek zástupců ze světa fotbalu. Dále konstatujeme, že Sir Alex Ferguson, jako manažer Aberdeenu a Manchesteru United, je nejúspěšnějším manažerem v historii britského fotbalu. Doporučujeme jej pro jmenování do Sněmovny lordů.“  ZDIEĽAŤ
  Predchádzajúci článokDe Gea inšpirovaný Van der Sarom
  Ďalší článokPřestupové spekulace – 16.6.2011 (aktualizováno 17:00)
  Ruud36
  Je mi 29 let a pracuji v Praze na úřednické pozici ve státní správě. Manchesteru United jsem začal fandit zhruba v sezoně 1999/2000. V tu dobu jsem začal na PC hrát fotbalové manažery a nějakým způsobem mi k srdci strašně přirostl Manchester United a rychle jsem si oblíbil hráče, jako byli Beckham, Giggs, Scholes, Neville. Vyloženě oblíbeného hráče nemám, pokud bych měl ale z celé historie United vybrat jednoho hráče, tak by to byl Ruud van Nistelrooy.


  Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!