22/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Představujeme: Phil Jones

Manchester United dnes potvrdil příchod první letní posily – obránce Phila Jonese z Blackburnu Rovers. Pojďme si jej trochu představit.Jméno: Phil Jones
Národnost: anglická
Datum narození: 21. února 1992
Výška: 180cm
Váha: 71kg
Pozice: Obránce


Celým jménem Philip Anthony Jones se narodil 21. února 1992 v Prestonu, hrabství Lancashire. Svojí vycházející fotbalovou kariéru spojil s Blackburnem, kde přišel v roce 2002 jako desetiletý kluk. V Blackburnu pravidelně nastupoval v mládežnických výběrech a akademii až do sezony 2009/2010. Tehdy s klubem podepsal dvouletou profesionální smlouvu a poprvé nastoupil v prvním týmu Rovers.


Poprvé jej fanoušci Blackburnu mohli vidět v prvním týmu v utkání Ligového poháru proti Nottinghamu Forrest v září roku 2009. V Premier League pak nadějný obránce debutoval v březnu roku 2010 v utkání proti Chelsea, které skončilo remízou 1:1. V sezoně 2009/2010 Jones odehrál za Blackburn celkem devět utkání v Premier League. Další tři zápasy pak přidal v anglických pohárech. Postupné zabydlení v základní sestavě vyneslo Jonesovi na konci sezony novou pětiletou smlouvu.


Sezonu 2010/2011 začal Phil Jones pravidelně nastupovat v základní sestavě, kde předváděl skvělé výkony. Nicméně v ligovém utkání proti West Hamu v prosinci 2010 si hráč poranil koleno a musel na operaci. Od fotbalu si musel odpočinout zhruba na tři měsíce. V únoru 2011 pak Jones pár dní před svými 19. narozeninami podepsal s klubem prodloužení smlouvy o jeden rok. Po uzdravení se mladý obránce vrátil do sestavy Blackburnu a sezonu 2010/2011 zakončil s 26 odehranými ligovými zápasy, ve kterých nasbíral celkem čtyři žluté karty.


Po skončení sezony se o Jonese začaly zajímat přední kluby z Premier League, především Manchester United, Arsenal a Liverpool. Po dlouhých jednáních a spekulací se hráč nakonec upsal Manchesteru United, kde podepsal pětiletou smlouvu. Přestupová částka zatím nebyla zveřejněna, ale měla by se pohybovat mezi 16-20 miliony liber.


Co se týče reprezentační kariéry, tak Phil Jones za anglickou reprezentaci do 19ti let odehrál celkem čtyři zápasy, když debutoval v utkání proti Turecku v září 2009. Svůj první zápas za reprezentaci Anglie do 21 let odehrál v srpnu 2010 v utkání proti Uzbekistánu. Momentálně je hráč s anglickou reprezentací do 21 let na ME v Dánsku. Včera nastoupil v základní sestavě v úvodním utkání proti Španělsku, které skončilo 1:1.


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!