FANOUŠCI MANCHESTERU UNITED VÍTAJÍ ZPRÁVY TÝKAJÍCÍ SE PŘESUNU VLASTNICTVÍ KLUBU Z RUKOU GLAZEROVCŮ NA AKCIOVÝ TRH

  33

  Fanoušci současného vítěze Premier League touží po tom, aby se jejich klub dostal do rukou fanoušků. Tyto zprávy se objevily ihned poté, co se Američtí vlastníci rozhodli vynést akcie klubu na burzu.


  Současně se ale fanoušci obávají toho, že americká rodina odejde s obrovským ziskem, zatímco jejich klub bude bojovat s finančním úpadkem. Pochopitelně jsou ale velmi potěšeni šancí sdíleného vlastnictví anglického mistra. Prohlášení organizace Manchester United Supporters Trust (zkráceně MUST) doslova říká: „Pokud je tato zpráva pravdivá, Manchester United má dobré vyhlídky na zlepšení své situace. Mnoho příznivců to opatrně vítá, jelikož je to příležitost pro fanoušky znovu vlastnit část svého klubu. Nicméně hned tři bezprostřední obavy vyplouvají na povrch.


  Za prvé by měl být zajištěn čistý odchod Glazerovců prostřednictvím úplného IPO (Initial Public Offering- termín pro primární veřejnou nabídku akcií spojenou se vstupem na burzovní trh). Tedy vložením 100% akcií na burzu.


  Za druhé-cena klubu by měla být reálná, tedy něco okolo 1 miliardy liber, což příliš nekoresponduje s názorem Glazerovců, jelikož Americká rodina přemýšlí o možné částce až o polovinu vyšší-přes 1,5 miliardy £.


  A za třetí, akcie by měli být volně dostupné pro všechny příznivce MUFC, proto by akcie měly být vynášeny na britský trh, což by zajistilo jejich maximální dostupnost.„ MUST zároveň navrhuje jako nejlepší možnou cestu klubu prostřednictvím úplného vlastnictví fanoušky, podobně jako odtržený klub FC United of Manchester, který byl založen na protest proti „vládnutí“ Glazerovců. „Samozřejmě že mnoho fanoušků by nesneslo pohled na odcházející Američany s obrovským ziskem, ale v konečném součtu to není o nich a jejich lásce k penězům,“ pokračuje veřejné prohlášení této skupiny. „Je to o tom, co je nejlepší pro Manchester United-fotbalový klub a jeho příznivce. A dokud bude tato rodina vysoušet naše finance, nikdy nebudeme schopni konkurovat podmínkám těch nejlepších na světě.“


  „Zjevným cílem organizace MUST je tedy náš inspirativní sen-Manchester United vlastněný fanoušky a ve své podstatě existující právě pro své příznivce.“
  Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!