JE WESLEY SNEIJDER TÍM NEJLEPŠÍM PRO UNITED?

  30

  Manchester United je na cestě k rekordnímu letnímu utrácení a jak si mnozí představovali, některá hvězdná jména jsou spojována s příchodem na Old Trafford.

  S koncem kariéry Paula Scholese, neprodloužení smlouvy s Owenem Hargreavesem a s pravděpodobným prodejem Darrona Gibsona není pochyb o tom, že Red Devils potřebují kreativního středního záložníka. S těmito fakty na paměti je pochopitelné, že jména jako Wesley Sneijder, Luka Modric, Alexis Sanchez a Ashley Young jsou spojována s přesunem do Divadla Snů.  Právě Wesley Sneijder je považován za možného nástupce končícího Paula Scholese, který je pro mnoho fanoušků United náhradou číslo jedna. Je ale současný držitel ocenění FIFA World Cup Silver Ball tím nejlepším pro Red Devils?


  Wesley Sneijder je pravým číslem 10-v tomhle momentu dost možná nejlepším na světě-a získat ho by pro United znamenalo vynaložit obrovskou částku požadovanou Interem Milán, a zároveň si připravit velký obnos na splnění jeho finančních požadavků. Ale co by se stalo s United jako týmem a jeho stylem hry? Dle mnohých názorů Wesley není tím hráčem, kterého United potřebují. Sneijder se vyžívá v systému, kde on je tím vysunutějším a za sebou má dva čistě defenzivní záložníky. Tak, jak to můžeme vidět v Internu Milán, nebo také v Nizozemské reprezentaci.  Pokud hraje klasického středního záložníka (centre midfielder), není tak efektivní, už jen proto, že není moc vhodným hráčem na defenzivní práci. Až právě ve své pozici nad defenzivními záložníky  získává potřebný prostor pro výběr ideální přihrávky, a také pro skórování v pravé, často magické chvíli. Ale v United právě tuhle pozici velmi dobře v končící a úspěšné sezoně zastal Wayne Rooney a právě on je tím číslem 10 v dresu Red Devils. (A pochopitelně, United hledají náhradu za Paula Scholese, ne za Wazzu)

  Mnoho lidí argumentovalo, že střední záložníci (midfielder) v United jsou svým způsobem nudní, málo pohybliví a postrádají tvořivé schopnosti, což jsou ve srovnání s ostatními středními záložníky tzv.  BIG 5 jejich největší slabiny. V United Sir Alex Ferguson nikdy nevyužíval systému dvou defenzivních záložníků a směrem ke konci sezony často praktikoval spíše systém 4-4-1-1 s Waynem Rooneym operujícím za zády Javiera Hernandeze, plnícím úlohu čísla 10, tedy v pozici, ve které je Wesley Sneijder nejefektivnější. Příchod Sneijdera by znamenal nevyhnutelný konec skvělé spolupráce Rooney-Hernandez a přesun Rooneyho z jeho nejlepší pozice na úplný hrot. Což by také znamenalo přesunutí Chicharita na lavičku náhradníků, kde by doplnil už početný zástup útočníků, jako je Berbatov, Owen, nebo Danny Welbeck.


  Podle mnohých by tak přesun Wesleyho Sneijdera na Old Trafford  znamenal opakování jeho neúspěchu v Realu Madrid a v konečném součtu by znamenal plýtvání financemi.
  Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!