Chicharito opět střelecky řádil

21

Javier Hernandéz se střelecky prosadil i v dalším zápase Gold Cupu. Tentokrát to odnesla Kuba.

Mexiko na Gold Cupu v druhém utkání skupiny A porazilo reprezentaci Kuby vysoko 5:0. 23letý útočník Manchesteru United Javier Hernandéz se na této výhře podílel dvěma brankami. Chicharito otevřel skóre utkání, když v 36. minutě hlavičkou usměrnil do branky centr Jesuse Guajarda. V 76. minutě pak bývalý hráč Chivas upravil na konečných 5:0, když po přihrávce Hernandeze trefil míč z první pravačkou k pravé tyči.

Javier Hernandéz už zazářil v prvním utkání turnaje proti Salvadoru, kterému vstřelil hattrick. Momentální nejlepší střelec turnaje si tak vylepšil už tak skvělou reprezentační bilanci – 25 odehraných zápasů a 19 vstřelených branek. Mexiko nyní čeká poslední utkání ve skupině A, kdy se v neděli 12. června střetnou s Kostarikou.

Mexiko do utkání proti Kubě nemohlo postavit hned pětici hráčů. Guillermo Ochoa, Antonio Naelson, Christian Bermúdez, Edgar Dueňas a Francisco Rodríguez museli opustit turnaj kvůli dopingovému skandálu. U všech těchto hráčů se v těle našla zakázaná látka clenbuterol. Podrobnější vyšetřování pokračuje, ale hráči zatím mají pozastavenou činnost. Tato látka byla údajně v kontaminovaném mase, které hráči Mexika snědli.