22/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Videoreview: Nejkrásnější góly Manchesteru United

Manchester United je klubem, který rok co rok bojuje o příčky nejvyšší, o poháry na všech frontách, o úspěchy, kterými se píše jeho historie. Tím nejpodstatnějším, co je nutné k dosažení úspěchu splnit, není nic jiného než střílení gólů. A to ne ledajakých.

 

 


Pojďme si tedy na chvíli odpočinout a odreagovat se od přestupových spekulací…

 

Střílení gólů je disciplína, kterou United ovládají od nepaměti na výbornou a gólostroj Red Devils je prakticky nezastavitelný. Rudí ďáblové střílejí spousty krásných gólů jako na běžícím páse, ale některé se povedly na tolik, že mi vnukly myšlenku, sestavit pro Vás malý žebříček. Vybral jsem celkem 12 videí z posledních patnácti let s góly, které opravdu stály za to.

 

Videa jsou seřazena podle stáří a vy můžete v komentářích vyjádřit své názory na to, který gól Vás nadchnul nejvíce nebo třeba zda Vám tu nějaká branka naopak schází.

 

Tak pojďme na to… 

Číslo 1 – David Beckham || Wimbledon 0:3 Manchester United, 1. kolo Premier League, 17.08. 1996, Selhurst Park

Lob je znám především z tenisu a jeho šikovné užití ve fotbale k pokoření gólmana je skutečnou lahůdkou. David Beckham je vyhlášeným technikem a především brilantním exekutorem přímýho kopů, kterých by v našem výběru mohlo figurovat mnoho. Ač jsem jedním z milionů těch, kdo milují Becksovi přímáky, vybral jsem gól, který padl ze hry, nicméně tomu co předvedl v tomto utkání, museli zatleskat i fanoušci soupeře. Geniální gól z poloviny hřiště, kterým překvapil nejen domácího gólmana Neila Sullivana a zapsal se do historie, načíná náši hitparádu.

 

 

 

 

Číslo 2 – Eric Cantona || Manchester United 5:0 Sunderland, 18. kolo Premier League, 21.12. 1996, Old Trafford

 

Krásný gól francouzské legendy. Eric King se umě zbavil dvou dotírajících hráčů, kterým následně unikl, nahrál Brianu McLairovi, který mu vzápětí vrátil. Cantona se však neřítil vpřed, ale akci zpomalil, rozhlédl se a podíval kde stojí brankář, aby zakončil chytrým lobem mířeným přesně do levé šibenice,  kterým překonal chybně vyběhnuvšího gólmana Lionela Peréze.

 

 

Nezapomenutelný moment patří k nejpamátnějším gólům Erica Cantony, jenž byl ještě umocněn jeho neobyčejnou a pro tento gól typickou oslavou.

 

 

 

Číslo 3 – Ryan Giggs || Manchester United 2:1 (po prodloužení) Arsenal, FA Cup – semifinále, 17. 04. 1999, Villa Park

Čaroděj z Walesu předvedl svá kouzla v plné kráse v době, kdy United dohrávali v deseti bez vyloučeného Roye Keana. Giggsova individuální akce v nastaveném čase nadchla nejednoho fanouška fotbalu a zůstala v paměti všech příznivců United. Ryan Giggs se na vlastní polovině zmocnil nepřesné přihrávky Vieiry, a poté si to odhodlaně namířil k soupeřově bráně.

 

 

Čtyř bráních protihráčů využil jako slalomových branek a poté svůj úchvatný průnik  zakončil nekompromisní ranou pod břevno. Tento unikátní gól byl zároveň z kategorie veledůležitých, protože poslal United do finále.

 

 

 

 

Číslo 4 – Paul Scholes || Manchester United 3:1 Panathinaikos Atény, Liga mistrů – osmifinálová skupina A, 21.10. 2000, Old Trafford

Tento zápas ozdobila nádherná akce, která začala u obránců a skončila u Paula Scholese, který v končené fázi po patičce Sheringhama přeloboval gólmana. Učebnicová hra, během které si hráči celkem 32x přesně přihráli bez toho, aniž jim soupeř odebral míč, s gólovou tečkou na konci. Manažer Red Devils Sir Alex Ferguson, jenž miluje takového akce, mohl s úsměvem zatleskat umění svých svěřenců.

 

 

Číslo 5 – Ruud van Nistelrooy || Manchester United 3:0 Fulham, 31. kolo Premier League, 22.03. 2003, Old Trafford


Holandský striker v tomto duelu ukázal, že jeho genialita nespočívá pouze v orientaci ve velkém vápna soupeře.  V zápase se mu podařilo vstřelit hattrick, ovšem hlavně jeho druhý gól stál za pozornost. Na vlastní polovině dostal míč, zbavil se dotírajícího Legwinskiho a následně se vydal vstříc soupeřově bráně. Jako nůž máslem pronikl přes čtyři bránící hráče soupeře do vápna Fulhamu a po zemi ke vzdálenější tyči zakončil své impozantní sólo pokořením gólmana Maika Taylora.

 

 

 

 

Číslo 6 – Wayne Rooney || Manchester United 2:1 Newcatle United, 34. kolo Premier League, 24.04. 2005, Old Trafford

Fantastický gól v podání Wayna Rooneyho viděli diváci Divadla snů při ligovém střetnutí s Magpies. Rooneyho zásahu předcházela konverzace s rozhodčím, při které žádal hráči soupeře udělení žluté karty za faul. Mezi tím však už hra opět běžela, Roy Keane poslal dlouhý míč do vápna na Ryana Giggse, kterého ale obránci dobře pokryli a míč bez problémů odhlavičkovali. Jenže pouze do míst, kde se po rozhovoru se sudím Barrym ladným výklusem pohyboval Rooney.

 

 

Ten si počkal na vhodný okamžik, aby balón ze vzduchu ideálně trefil a to se mu podařilo náramně, protože „z voleje“ vyslal dělovou, nechytatelnou ránu  pod břevno Givenovi brány. Po tomto zápase Wayne přiznal, že měl takový vztek a zlost na rozhodčího, že si místo míče představil jeho hlavu. Díky tomu z tohoto gólu nikterak velkou radost neměl.

 

 

 

 

 

Číslo 7 – Paul Scholes || Aston Villa 0:3 Manchester United, 19. kolo Premier League, 23.12. 2006, Villa Park

Ryšavý středopolař nadělil fanouškům United úchvatný dárek k Vánocům. Roh z pravé strany zahrál Giggs, jehož centr obránci Villans v pohodě odhlavičkovali před vápno. Jenže pouze do míst kde na svou chvíli číhal nikým nehlídaný Scholes a ta také přišla. Míč letící vzduchem napálil Scholes  přímo z voleje a ten se prudkým obloukem snesl do brány a po odrazu od břevna skončil v síti. Jak málo jednoduchosti někdy stačí k úžasu, když máte v týmu geniálního hráče.

 

 

 

 

Číslo 8 – Cristiano Ronaldo || Manchester United 2:0 Portsmouth, 24. kolo Premier League, 30.01. 2008, Old Trafford

V našem výberu samozřejmě nesmí chybět ani fenomenální CR7. Ronaldo je známý pro své speciálně zahrávané přímé kopy a v této disciplíně patří dnes k nejlepším hráčům na světě. V našem výběru by mohlo figurovat klidně 5 gólů Ronalda tohoto ražení. Z přímého kopu totiž skórovat prakticky z jakékoliv pozice a úhlu.

 

Gól, který vstřelil do sítě Pompeys, však balancuje na hranici reality k virtuálního světa. Když tehdy Ronaldo  práskl do míče, nejeden divák se nestačil divit tomu, co viděl.  Neuvěřitelně přesný a ostrý projektil vyslaný ze standartní situace, který zapadl přesně do pravé šibenice Jamesovy brány, ohromil nejen diváky v Divadle snů, ale přiměl k zamyšlení i odborníky na fyziku.

 

 

 

 

Číslo 9 – Paul Scholes || Manchester United 1:0 Barcelona, Liga mistrů – druhý semifinálový zápas, 29.04. 2008, Old Trafford

 

A do třetice tu máme legendu Paula Scholese. Ronaldo zatáhl míč po levé straně, ale ukrojil si až příliš velký krajíc a tak o míč záhy přišel a obránce Zambrotta odvrátil jej do míst před vápnem Barcy, kde tušil své spoluhráče. Do prázdného prostoru si ovšem instinktivně zběhl Scholes, který geniálně odhadl celou situaci. Následně si předkopl míč tak, aby mu skákal a nápalil jej prudkou ranou, nechytatelně do pravého horní rohu Valdésovy brány.

 

 

Fantastická, přesná  střela, na kterou neměl gólman Barcelony nejmenší šanci dosáhnout, s sebou nesla i velkou míru důležitosti, protože znamenala nejen vedení United, ale zároveň i postup do finále.

 

 

 

 

Číslo 10 – Cristiano Ronaldo || Porto 0-1 Manchester United, Liga mistrů – druhý zápas čtvrtfinále, 15.04. 2009, Estadio do Dragau

A podruhé Ronaldo. Tentokrát s jeho dalekonosnou ránou do sítě Porta. Běžela teprve 6. minuta zápasu, když Anderson přihrál Ronaldovi ve středu hřiště, ten se rozhlédl a ve zlomku vteřiny se rozhodl, že zakončí. Už při pohledu na to, jak si Ronaldo připravoval míč na střelu, si zřejmě každý v tu chvíli říkal: „to zase půjde do diváků“ nebo „odsud přece dát gól nikdy nemůže“. Jenže Ronaldo dal ráně obrovskou razanci, ale co hlavně, umístil ji do levé horní části brány. Na prudký míč vyslaný z bez mála čtyřiceti metrů gólman Helton, kterého ani nenapadlo, že by Ronaldo mohl z této vzdálenosti zakončovat, celou situaci podcenil a na nádhernou střelu tak neměl sebemenší nárok.  Na Ronalda pískající Estadio do Dragao rázem stichlo. Tento gól znamenal postup United do semifinále.

 

 

 

 

 

 

Číslo 11 – Dimitar Berbatov || Manchester United 3:2 Liverpool, 5. kolo Premier League, 19.09. 2010, Old Trafford

V naší hitparádě se nachází i vyhlášený bulharský technik Berbatov. V utkání proti rivalovi z Liverpoolu se mu dokonce podařilo vstřelit hattrick, ale především jeho druhá trefa stála skutečně za to. Fletcher přenesl nádherným pasem hru na pravou stranu na Naniho, který přes Koncheskyho odcentroval do vápna.

 

 

Centr sice podskočil Rooney, nicméně za ním stojící Berbatov si míč stehnem zpracoval, a druhým dotykem zády k bráně se přes obránce Carraghera pokusil vystřelit nůžkami. Ty mu vyšly přímo náramně, protože přesně mířený míč se ještě odrazil o břevno a skončil v síti nečinně přihlížejícího brankáře Reiny.

 

 

 

 

Číslo 12 – Wayne Rooney || Manchester United 2:1 Manchester City, 27. kolo Premier League, 12.02. 2011, Old Trafford

A podruhé tu máme i Rooneyho, který tento žebříček zároveň uzavírá zásahem proti Citizens, jenž patří k nejkrásnějším gólům anglického útočníka. To, že se trefil v derby s městským rivalem jeho gól ještě více zvýraznilo. Nani nacentroval z pravé strany přes Zabaletu, který míč tečoval. Ten tak změnil směr a snášel do vápna City. Na tuto teč ovšem skvěle zareagoval Rooney, který si kolem sebe udělal prostor, počkal si na správný okamžik, a poté střihl ve vzduchu překrásnými ukázkovými nůžkami, kterými poslal míč do pravého horního koutu brány gólmana Harta, jenž se rázem stal pouze přihlížejícím divákem.

 

 

Nezapomenutelná a absolutně bezchybná, nádherná trefa s nevídanou přesností, si hlasitě řekla o titul „Gól sezóny“ Premier League. Navíc znamenala současně pro United vítězství nad jejich rivalem.

 

 

 


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!