Phil Jones chce jít ve stopách Rio Ferdinanda

  16

  Obránce Blackburnu Phil Jones je blízko přestupu na Old Trafford a přiznal, že chce jít ve stopách Rio Ferdinanda.


  19letý anglický obránce byl ve středu spatřen v tréninkovém centru Manchesteru United Carringtonu, kde se podroboval lékařské prohlídce. Phil Jones tak je blízko přestupu na Old Trafford, kde by měl v budoucnu nahradit Rio Ferdinanda. Ten je pro talentovaného mladíka velkou inspirací, stejně tak jako další angličtí obránci John Terry nebo Michael Dawson.


  „Vždy jsem říkal, že obdivuji hráče jako jsou John Terry, Michael Dawson a Rio Ferdinand. Vždy jsem podrobně sledoval, jak hrají, co dělají, a snažil jsem se od nich učit. Obrana není jenom o skluzech a hlavičkách, je také důležité umět získat míč a rozehrát. Útok začíná přece od obránců. Rád si občas z obrany vystoupím a zapojím se do útoku, je to součást mé hry. Pokud jste v tomto dobří, týmu to jenom prospěje,“ řekl Phil Jones, který by měl na Old Trafford přijít za částku pohybující se okolo 16 milionů liber.


  Phil Jones se stal v minulé sezoně klíčovým hráčem Blackburnu Rovers, kterému pomohl k setrvání v Premier League. Skvělé výkony mladého obránce nemohly ujít skautům anglických velkoklubů. O hráče usiloval například Arsenal nebo Liverpool, ale boj nakonec vyhraje pravděpodobně Manchester United. I když je o Jonese v poslední době obrovský zájem, o sám zůstává nohama pevně na zemi.


  „Můj kamarád mi donesl ukázat noviny, v kterých se o mně hodně psalo. Ale jedním uchem to jde dovnitř a druhým zase ven. Chci se koncentrovat pouze na fotbal. Komplimenty jsou určitě příjemné a velmi si jich cením, ale chci se soustředit na to, abych se zlepšil jako hráč.“  ZDIEĽAŤ
  Predchádzajúci článokDe Gea nevie, kde bude pôsobiť v nasledujúcej sezóne
  Ďalší článokZástupci Ashleyho Younga jednají s United
  Ruud36
  Je mi 29 let a pracuji v Praze na úřednické pozici ve státní správě. Manchesteru United jsem začal fandit zhruba v sezoně 1999/2000. V tu dobu jsem začal na PC hrát fotbalové manažery a nějakým způsobem mi k srdci strašně přirostl Manchester United a rychle jsem si oblíbil hráče, jako byli Beckham, Giggs, Scholes, Neville. Vyloženě oblíbeného hráče nemám, pokud bych měl ale z celé historie United vybrat jednoho hráče, tak by to byl Ruud van Nistelrooy.


  Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!