05/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Luka Modrić – náhrada za Scholese?

Poté, co se legendární záložník Manchesteru United Paul Scholes rozhodl pověsit kopačky na hřebík, se začaly na povrch objevovat nejrůznější spekulace o jeho možné náhradě. Mým favoritem č. 1 je právě Luka Modrić z Tottenhamu.


Scholes strávil na Old Trafford téměř celý svůj fotbalový život. Za dlouhá léta se z něj stal velezkušený záložník, který dovedl skvěle číst hru a také posílat na milimetr přesné dlouhé i krátké přihrávky. Všichni hráči, kteří v době jeho působení prošli United, měli možnost z jeho geniálních myšlenek těžit.


Po konci této sezóny se však Paul znenadání rozhodl svou kariéru ukončit. Najednou si všichni začínáme uvědomovat, že nám ve středu zálohy nezbývá už téměř žádný podobný typ tvořivého záložníka.


Jsem si jistý, že Sir Alex Ferguson se bude v létě snažit někoho na Scholesovo místo dosadit. Otázkou však je, kdo to bude. Často skloňovaná jména jsou například Wesley Sneijder, Bastian Schweinsteiger, anebo právě Luka Modrić.


Pro mě osobně je jasnou volbou Modrić. Ve zkratce přiblížím průběh jeho kariéry – narodil se v chorvatském městě Zadar. Svou profesionální fotbalovou kariéru započal v Dinamu Záhřeb, odkud poté putoval ještě do dvou menších chorvatských klubů, až si ho nakonec v roce 2008 vybral anglický Tottenham Hotspur.


Na ostrovech se nejprve říkalo, že je na Premier League příliš nevyzrálý a nezvládne zde hrát. Jenže opak se stal pravdou. Luka na sobě tvrdě pracoval a momentálně zakončil na White Hart Lane již svou třetí sezónu a stala se z něj důležitá součást týmu.


Chorvatský reprezentant vyniká hlavně svým velikým přehledem na hřišti a samozřejmě přesnými pasy, které jsou pro obrany soupeřů často velmi těžké k bránění. Dokáže se poměrně snadno dostat i z těžkých situací, kdy je pod tlakem záložníků soupeře. Na Premier League je již naprosto zvyklý a celkem úspěšně se vyhýbá zraněním. Je ještě poměrně mladý, ve věku 25 let má veliký plus ve fyzické kondici a také rychlosti, která je do středu zálohy United více než potřebná. Jeho kvalitní střely už také přinesly několik důležitých branek. Je velmi přizpůsobivý – sedí mu rozestavení 4-4-2, které se na Old Trafford uplatňuje asi nejvíce, ale není pro něj žádný problém hrát i v jiné formaci. Defenzivní činnost mu taktéž není vůbec neznámá, dokáže i na nějakou dobu plnit roli více defenzivního záložníka.


Negativa v něm prakticky žádná nevidím, tedy kromě občasného poklesu formy, ale to je věc, která se ve fotbale stává a každý si na to chtě nechtě musí zvyknout.


Osobně jeho hru sleduji velmi často a rád. Přiznám se – je to můj veliký oblíbenec, který by mi do kádru United zapadal jako do skládačky.


Všechny anglická média jsou jako každé léto zavalena množstvím spekulací. Modrić mezi nimi nechybí a opravdu je občas spojován právě s možným přestupem pryč z Tottenhamu, protože je dost možné, že samotný hráč by chtěl nastupovat pravidelně v Lize mistrů. Uvidíme, co má náš Fergie na léto připraveno, ale já za sebe mám jasno – Luka Modrić by měl být tou správnou posilou po odchodu Paula Scholese.[youtube RG_CiVDCqV8]Do diskuze přidávejte své osobní názory na to, koho byste chtěli vidět jako nástupce Scholesyho …


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!