Javier Hernandéz se blýskl hattrickem

26

Útočník Manchesteru United Javier Hernandéz se v úvodním utkání Gold Cupu v dresu Mexika blýskl hattrickem do sítě El Salvadoru.

Gold Cup neboli Mistrovství ve fotbale Severní, Střední Ameriky a Karibiku se tento rok koná stejně jako v posledních letech v USA. Turnaj se hraje každé dva roky a Mexiko letos obhajuje vítězství z roku 2009.

V prvním utkání mexické reprezentace skupiny A proti El Salvadoru se hattrickem blýskl 23letý útočník Manchesteru United Javier Hernandéz. Chicharito se poprvé střelecky prosadil v 60. minutě, když hlavičkou zvyšoval už na 3:0. O sedm minut později talentovaný útočník přidal svojí druhou branku v utkání, když prostřelil brankáře El Salvadoru po dlouhém pasu za obranu středoamerického týmu. Chicharito svůj hattrick zkompletoval v nastaveném čase, když po faulu na jeho osobu proměnil nařízený pokutový kop ve stylu Antonína Panenky. Mexiko porazilo El Salvador 5:0.

„Pro mne je nejdůležitější věcí fakt, že jsme získali tři body. Nezajímá mě to, jestli to jsem já, kdo vstřelí branku. Příště třeba bude skórovat někdo jiný. Hlavně, že jsme vyhráli,“ řekl po utkání Javier Hernandéz.

Další zápas čeká Mexiko 9. června, kdy se v Charlotte střetne s Kubou.