15/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Paul Scholes ukončil fotbalovou kariéru!

Anglický záložník Paul Scholes se rozhodl pověsit kopačky na hřebík a ukončil svojí profesionální fotbalovou kariéru.


Paul Scholes byl součástí mladé generace, která si vybojovala místo v základní sestavě Manchesteru United v polovině devadesátých let minulého století. Hráč debutoval v rudém dresu v sezoně 1994/1995 v utkání Ligového poháru proti Port Vale a hned se blýskl dvěma vstřelenými brankami.


Od té doby se Paul mohl těšit z dlouhodobé a úspěšné kariéry na Old Trafford. V dresu United odehrál celkem neuvěřitelných 676 utkání. Od příští sezony bude Paul působit u trenérského týmu United. Fanoušci budou mít možnost se s hráčem rozloučit v rozlučkovém utkání v srpnu.


„Co bych mohl o Paulu Scholesovi ještě říct. Budeme postrádat skutečně neuvěřitelného hráče. Paul byl vždy plně oddán svému klubu a jsem rád, že od příští sezony bude působit u našeho trenérského týmu. Paul byl vždy skvělým příkladem pro hráče každého věku a víme, že v tom bude pokračovat i ve své nové roli,“ řekl manažer United Sir Alex Ferguson.


„Nikdy jsem nebyl mužem mnoha slov, ale můžu upřímně říct, že hrát fotbal bylo vždy to, co jsem chtěl. Je pro mne velkou poctou, že jsem strávil dlouhou a úspěšnou fotbalovou kariéru na Old Trafford. Mé rozhodnutí nebylo jednoduché, ale myslím si, že nastal čas, abych skončil. Byl jsem součástí týmu, který vyhrál 19. ligový titul, a to je velká pocta. Chtěl bych poděkovat fanouškům za jejich podporu. Rád bych také poděkoval všem trenérům a hráčům, s kterými jsem za ty roky pracoval. Nejvíce bych chtěl ale poděkovat Siru Alexovi. Je to skvělý manažer. Od prvního dne, kdy jsem přišel do klubu, jsem měl vždy dveře otevřené, a vím, že klub bude pod jeho vedením vyhrávat další trofeje,“ řekl Paul Scholes.


„Je to smutný den pro všechny fanoušky Manchesteru United na celém světě. Všichni víme, že Paul byl hráčem mládežnického systému v 90. letech a stal se z něj jeden z nejlepších hráčů, který kdy oblékal dres United. Je velmi důležité, že klub udržuje kontakty se svými nejlepšími hráči, a jsme spokojeni, že se Paul přidá k trenérskému týmu,“ řekl výkonný šéf United David Gill.


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!