22/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Ferguson: „Musíme více trénovat mladé hráče“

Sir Alex Ferguson je přesvědčen o tom, že angličtí trenéři musí s mladými hráči trávit více času, pokud se chtějí vyrovnat Barceloně v kvalitě přihrávek.


Po sobotní porážce 3:1 ve finále Ligy mistrů proti Barceloně manažer Manchesteru United Sir Alex Ferguson přiznal, že jeho tým byl poražen momentálně nejlepším fotbalovým týmem na světě. Tento fakt jednoznačně prokázaly i statistiky utkání.


Hráči Manchesteru United si v utkání přihráli celkem 301x. Toto číslo si ale mezi sebou na druhé straně rozdělili pouze Messi, Xavi a Iniesta. Barcelona pak v utkání měla míč na svých kopačkách 63% času. Neschopnost hráčů United připravit hráče španělského týmu o míč nakonec vyústilo ve tři branky v síti Manchesteru. Po zápase manažer Rudých ďáblů i samotní hráči uznali, že přihrávky a pohyb barcelonských hráčů je na jiné úrovni.


Skotský manažer tak bude muset vymyslet na příští sezonu nový plán, ale chyba je podle něj u mladých hráčů. Anglická fotbalová asociace FA a Premier League mezi sebou totiž mají dohodu, že hráči mladší 16ti let nemohou trénovat víc než hodinu a půl denně. To se podle Sira Alexe musí změnit.


„Lidé musí pochopit mechanismus, na kterém pracujeme. My můžeme mladé hráče trénovat pouze hodinu a půl denně, zatímco Barcelona je může trénovat klidně každou hodinu. V tomto mají obrovskou výhodu. Je to fantastická filozofie. Doufáme, že v následujících letech budou naši trenéři moci trávit s mladými hráči více času, aby je naučili základy, technické dovednosti a důvěru v držení míče. Jsme v tom dobří, ale ne tak jako Barcelona. Je to skvělá výzva a měli bychom vždy tyto výzvy přijmout,“ řekl manažer United Sir Alex Ferguson.


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!