Ferguson: „Musíme více trénovat mladé hráče“

  22

  Sir Alex Ferguson je přesvědčen o tom, že angličtí trenéři musí s mladými hráči trávit více času, pokud se chtějí vyrovnat Barceloně v kvalitě přihrávek.


  Po sobotní porážce 3:1 ve finále Ligy mistrů proti Barceloně manažer Manchesteru United Sir Alex Ferguson přiznal, že jeho tým byl poražen momentálně nejlepším fotbalovým týmem na světě. Tento fakt jednoznačně prokázaly i statistiky utkání.


  Hráči Manchesteru United si v utkání přihráli celkem 301x. Toto číslo si ale mezi sebou na druhé straně rozdělili pouze Messi, Xavi a Iniesta. Barcelona pak v utkání měla míč na svých kopačkách 63% času. Neschopnost hráčů United připravit hráče španělského týmu o míč nakonec vyústilo ve tři branky v síti Manchesteru. Po zápase manažer Rudých ďáblů i samotní hráči uznali, že přihrávky a pohyb barcelonských hráčů je na jiné úrovni.


  Skotský manažer tak bude muset vymyslet na příští sezonu nový plán, ale chyba je podle něj u mladých hráčů. Anglická fotbalová asociace FA a Premier League mezi sebou totiž mají dohodu, že hráči mladší 16ti let nemohou trénovat víc než hodinu a půl denně. To se podle Sira Alexe musí změnit.


  „Lidé musí pochopit mechanismus, na kterém pracujeme. My můžeme mladé hráče trénovat pouze hodinu a půl denně, zatímco Barcelona je může trénovat klidně každou hodinu. V tomto mají obrovskou výhodu. Je to fantastická filozofie. Doufáme, že v následujících letech budou naši trenéři moci trávit s mladými hráči více času, aby je naučili základy, technické dovednosti a důvěru v držení míče. Jsme v tom dobří, ale ne tak jako Barcelona. Je to skvělá výzva a měli bychom vždy tyto výzvy přijmout,“ řekl manažer United Sir Alex Ferguson.  ZDIEĽAŤ
  Predchádzajúci článokFotogalerie: Manchester United Parade
  Ďalší článokTom Cleverley myslí na prvý tím Manchestru United
  Ruud36
  Je mi 29 let a pracuji v Praze na úřednické pozici ve státní správě. Manchesteru United jsem začal fandit zhruba v sezoně 1999/2000. V tu dobu jsem začal na PC hrát fotbalové manažery a nějakým způsobem mi k srdci strašně přirostl Manchester United a rychle jsem si oblíbil hráče, jako byli Beckham, Giggs, Scholes, Neville. Vyloženě oblíbeného hráče nemám, pokud bych měl ale z celé historie United vybrat jednoho hráče, tak by to byl Ruud van Nistelrooy.


  Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!