05/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Dimitar Berbatov je spoludržitelem Zlaté kopačky

Útočník Dimitar Berbatov nedávno pozvedl trofej pro vítěze anglické ligy. Nyní má v rukou další trofej, tentokrát Zlatou kopačku pro nejlepšího střelce Premier League.


Bývalý reprezentační útočník Bulharska v sezoně nastřílel celkem 20 ligových branek a o Zlatou kopačku se dělí s argentinským útočníkem Manchesteru City Carlosem Tévezem, který nastřílel stejný počet branek. Berbatov v ligové sezoně nastřílel celkem tři hattricky, včetně pětibrankovému přídělu Blackburnu Rovers. Cena tak je určitě ve správných rukou.


„Z osobního hlediska jsem s touto cenou velmi spokojen. Stát se nejlepším střelcem v nejlepší ligové soutěži na světě je velká pocta a jsem na to velmi hrdý. Rád střílím branky a rád bavím diváky. To se mi snad v této sezoně podařilo,“ řekl Dimitar Berbatov pro ManUtd.com.


„Nejdůležitější je ale fakt, že mé branky pomohly týmu k zisku ligového titulu. V této sezoně jsme se zapsali do historie, když jsme získali rekordní 19. ligový titul. Pro všechny je tento úspěch obrovsky cenným. Individuální ceny jsou příjemné, ale neznamenají nic, když nezískáte trofeje. Chtěl bych poděkovat fanouškům United, kteří mě podporovali, a samozřejmě také svým spoluhráčům, kteří mi pomohli ke vstřelení branek.“


 

[youtube DHN23Jpzux4]


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!