29/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Fergie, podepiš ho!

Při sledování včerejšího rozlučkového utkání Garyho Nevilla jsem si kromě končící legendy nemohl nevšimnout i jiného hráče, který se přibližně po 8 letech vrátil do dresu Red Devils – je jím David Beckham.


Abych byl upřímný, tento článek bude z veliké části silně subjektivní. David Beckham byl od mého dětství mým nejoblíbenějším fotbalistou. Zápasy United a reprezentace Anglie jsem ze začátku sledoval pouze kvůli němu. Bylo neuvěřitelné, co na hřišti předváděl. Becks nikdy nebyl typem křídelníka, který by vynikal svou rychlostí, ale jeho hlavní předností byla neuvěřitelná technická vyspělost a doslova „smrtelné“ centrované míče, kterými terorizoval obrany soupeřů. Jeho zahrávání přímých a rohových kopů bylo také geniální.


Když v roce 2003 opouštěl Manchester United, byl jsem velmi smutný, protože jsem si za tu dobu „zvyknul“ na Beckse v rudém dresu. Dodnes se úplně nevysvětlil pravý důvod odchodu – někteří tvrdí, že to byla neshoda Davida se Sirem Alexem Fergusonem, někteří zase, že mu při cestě do španělské metropole „pomohla“ manželka Victoria. Po jeho odchodu na mě dokonce přicházely i myšlenky, jestli kvůli němu nemám začít fandit jinému týmu. Nakonec jsem však zůstal věrný United a jsem za to upřímně velmi rád.


Plynuly další sezóny, ve kterých jsem se stále více stával fanouškem Manchesteru United, ale stále jsem po očku sledoval, jak se Becksovi v Realu Madrid, kam z Anglie zamířil, daří. Nechci se tu nyní příliš rozepisovat o tom, jestli ho právě „královský klub“ z Madridu zkazil, jak to tvrdí drtivá většina fanoušků Red Devils. Pravda je taková, že už o něm nebylo tolik slyšet, jako v jeho domovském klubu.


Po angažmá v Realu Madrid se Becks odebral do USA, kde až dodnes s menšími přestávkami (hostování v AC Milánu) působí v klubu LA Galaxy a pokračuje ve své kariéře. Přišlo však jaro 2010, kdy na Old Trafford zavítal v rámci osmifinále Ligy mistrů italský AC Milán, ve kterém Becks právě působil na hostování. Domácí fanoušci svého hrdinu přivítali zpět na Old Trafford krásným způsobem, když mu při nástupu na hřiště věnovali standing ovation. Zkušený záložník předvedl v závěrečných 25 minutách velmi kvalitní výkon – a právě v tu dobu se ve mně začala rodit myšlenka, že by se můj nejoblíbenější hráč mohl na Old Trafford ještě objevit v dresu United.


V úterní rozlučce s Garym se to opravdu stalo, a David Beckham odehrál na Old Trafford v dresu Manchesteru United celé utkání proti Juventusu. Podal neuvěřitelný výkon a já jsem si celý průběh zápasu říkal, že právě on by mohl být jednou z posil na příští sezónu. A proč taky ne? Nemá už sice takovou rychlost, kterou však nikdy příliš neoplýval, ale jeho neuvěřitelná technika mu zůstala až doteď a navíc je z něj nyní velmi zkušený fotbalista. Mohl by být vydatnou konkurencí pro naše křídla, ať už se bavíme o Valenciovi, Nanim, nebo i jiných hráčích. A myslím si, že kdyby Becks takovou šanci od Fergieho dostal, neodmítne. Je na něm vidět, že moc dobře ví, jakou udělal chybu, když United opustil a odešel do Realu. Když se ho v jakémkoliv rozhovoru zeptají na otázky ohledně klubu, ve kterém byl vychován, pokaždé v jeho odpovědích cítím touhu vrátit se zpět domů.Proto říkám za sebe  – Fergie, podepiš ho!
Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!