Mladíci Manchesteru United slaví zisk FA Youth Cupu

29

Hráči Manchesteru United do 18ti let v odvetném utkání finále FA Youth Cupu porazili Sheffield United 4:1 a po celkovém skóre 6:3 mohou slavit zisk trofeje.

První utkání finále FA Youth Cupu skončilo v Sheffieldu nerozhodně 2:2 a odveta tak byla otevřená. Jako první se do slibné šance dostal francouzský záložník Paul Pogba, který z přímého kopu trefil pouze zeď postavenou z hostujících hráčů. To na druhé straně střela z otočky Jordana Slewe z 15. minuty byla mnohem nebezpečnější. Hned v zápětí se neujala ani střela z dálky Elliotta Whitehouse. V 20. minutě Pogba skvěle uvolnil Ravela Morrisona, který až tísněn, stačil vystřelil, ale brankář George Long jeho pokus nohama vyrazil.

Po půl hodině hry musel zasahovat domácí brankář Samuel Johnstone proti nepříliš prudké střele Harryho Maguire. Domácí brankář musel v 34. minutě být v pozoru proti tečované střele Calluma McFadzeana a následné hlavičce Coreye Gregoryho po rohovém kopu. Diváci na Old Trafford se první branky dočkali v 37. minutě. Centr Michaela Keana z pravé strany netrefil jeho bratr William, míč se dostal k Ravelu Morrisonovi a ten střelou k tyči nedal Longovi v brance Sheffieldu United šanci – 1:0. Sheffield se pokoušel vyrovnat, ale marně. Nevyšla hlavička Maguireho ani technická střela Slewe. Ke konci poločasu se ještě děly zajímavé věci.

Po průniku a přihrávce Pogby se dostal ke střele Jesse Lingard, jehož střelu z brankové čáry odhlavičkoval obránce hostů. O pár sekund později centroval do pokutového území jeden z hráčů Manchesteru United a Terry Kennedy zahrál rukou. Rozhodčí Michael Oliver nařídil pokutový kop. Ten proměnil William Keane, když brankáře poslal na opačnou stranu – 2:0.

Do druhého poločasu i přes vedení vstoupili aktivněji hráči domácího Manchesteru a brankář Long musel v 50. minutě zasahovat proti krásné dalekonosné střele Paula Pogby. Hra byla v zápětí na několik minut přerušena, když musel za hřiště zraněný Maguire, kterého nahradil Carlos Pomares. V 59. minutě přišla další velká šance Manchesteru. Pogba uvolnil Ravela Morrisona, ten ale v tváři v tvář brankáři Longovi minul. Morrison se o pár minut později dostal do další šance, i tentokrát jej brankář Long vychytal.

V 68. minutě mohlo udeřit na druhé straně hřiště, naštěstí pro domácí si Johnstone poradil s nepříjemnou střelou Slewa. V 70. minutě přišla další branka United. Ravel Morrison skvěle pronikl před šestnáctku a křižnou střelou tentokrát nedal Longovi šanci – 3:0. Sheffield se utkání pokusil zdramatizovat o dvě minuty později. Slew pěknou přihrávkou našel volného Joe Ironside, který překonal Johnstona – 3:1. Sheffield vycítil šanci a následně domácí hráče zatlačil, ale vypracoval si pouze jednu vážnější šanci, s kterou si Johnstone poradil.

Definitivní pojistku domácím dal v 82. minutě William Keane. Střídající Larnell Cole sice nepřihrál Keanovi ideálně, ten se ale přesto dostal k míči, posadil na zem obránce a vsítil svojí druhou branku v utkání – 4:1. Ravel Morrison mohl v 85. minutě zkompletovat hattrick, po přihrávce Tunnicliffe mířil bohužel nad. Pár minut před koncem utkání ještě Sam Johnstone vytáhl parádní zákrok proti střele střídajícího Connora Martina a pak už se mohlo slavit.

Hráči Manchesteru United do 18ti let porazili Sheffield United ve finále FA Youth Cupu 4:1 a po celkovém skóre 6:3 se mohl radovat podesáté v historii tohoto klubu z této cenné trofeje.