22/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Rooney po zisku titulu: „Je to fantastický pocit“

Wayne Rooney uvedl, že jej nikdy neomrzí vyhrávat s Manchesterem United trofeje.


Anglický útočník Wayne Rooney dnes získal už čtvrtou medaili za vítězství v Premier League s Manchesterem United. Své pocity z vítězství popsal jako fantastické.


„To je důvod, proč hrajete fotbal. Chcete vyhrávat trofeje a medaile. Po každém zisku medaile následuje úžasná oslava. Je to fantastické jak pro hráče, fanoušky a všechny zainteresované,“ řekl Rooney pro MUTV.


Wayne Rooney před Vánocemi měl na kontě pouze jednu vstřelenou branku v lize a nehrál v optimální formě, na čemž se možná podepsalo i neúspěšné tažení fotbalistů Anglie na MS v Jihoafrické republice. V roce 2011 se ale Rooney rozehrál do skvělé formy a výraznou měrou pomohl Manchesteru United k rekordnímu 19. ligovému titulu. Naposledy Rooney proměněnou penaltou proti Blackburnu zajistil United remízu, která klubu z Old Trafford předčasně zajistila ligový primát.


„Abych řekl pravdu, tak v první polovině sezony jsem byl na odpis. Pak ale nastal zlom a po novém roce jsem týmu začal pomáhat a zajistil jsem několik vítězství. Opravdu jsem si to užil a jsem rád, že jsem členem tohoto mistrovského týmu.“


Manchester United nakonec ligu vyhrál o devět bodů před druhou Chelsea, ale podle Rooneyho sezona nebyla tak „lehká“, jak by se podle bodového rozdílu mohlo vzdát. Klíčová byla výhra Manchesteru United nad Chelsea na Old Trafford v poměru 2:1.


„Utkání proti Chelsea bylo rozhodující. Pokud bychom toto utkání prohráli, Chelsea by byla ve výhodnější a vedoucí pozici. Výhrou v tomto utkání jsme ukázali náš charakter a Chelsea pak věděla, že má po nadějích. Pak už jsme to měli docela snadné, ale určitě to nebyla jednoduchá sezona.“


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!