Rooney po zisku titulu: „Je to fantastický pocit“

  6

  Wayne Rooney uvedl, že jej nikdy neomrzí vyhrávat s Manchesterem United trofeje.


  Anglický útočník Wayne Rooney dnes získal už čtvrtou medaili za vítězství v Premier League s Manchesterem United. Své pocity z vítězství popsal jako fantastické.


  „To je důvod, proč hrajete fotbal. Chcete vyhrávat trofeje a medaile. Po každém zisku medaile následuje úžasná oslava. Je to fantastické jak pro hráče, fanoušky a všechny zainteresované,“ řekl Rooney pro MUTV.


  Wayne Rooney před Vánocemi měl na kontě pouze jednu vstřelenou branku v lize a nehrál v optimální formě, na čemž se možná podepsalo i neúspěšné tažení fotbalistů Anglie na MS v Jihoafrické republice. V roce 2011 se ale Rooney rozehrál do skvělé formy a výraznou měrou pomohl Manchesteru United k rekordnímu 19. ligovému titulu. Naposledy Rooney proměněnou penaltou proti Blackburnu zajistil United remízu, která klubu z Old Trafford předčasně zajistila ligový primát.


  „Abych řekl pravdu, tak v první polovině sezony jsem byl na odpis. Pak ale nastal zlom a po novém roce jsem týmu začal pomáhat a zajistil jsem několik vítězství. Opravdu jsem si to užil a jsem rád, že jsem členem tohoto mistrovského týmu.“


  Manchester United nakonec ligu vyhrál o devět bodů před druhou Chelsea, ale podle Rooneyho sezona nebyla tak „lehká“, jak by se podle bodového rozdílu mohlo vzdát. Klíčová byla výhra Manchesteru United nad Chelsea na Old Trafford v poměru 2:1.


  „Utkání proti Chelsea bylo rozhodující. Pokud bychom toto utkání prohráli, Chelsea by byla ve výhodnější a vedoucí pozici. Výhrou v tomto utkání jsme ukázali náš charakter a Chelsea pak věděla, že má po nadějích. Pak už jsme to měli docela snadné, ale určitě to nebyla jednoduchá sezona.“  ZDIEĽAŤ
  Predchádzajúci článokSir Alex Ferguson: „Blackpool mi bude chýbať“
  Ďalší článokSystém Goal-line už v sezóne 2012/2013?
  Ruud36
  Je mi 29 let a pracuji v Praze na úřednické pozici ve státní správě. Manchesteru United jsem začal fandit zhruba v sezoně 1999/2000. V tu dobu jsem začal na PC hrát fotbalové manažery a nějakým způsobem mi k srdci strašně přirostl Manchester United a rychle jsem si oblíbil hráče, jako byli Beckham, Giggs, Scholes, Neville. Vyloženě oblíbeného hráče nemám, pokud bych měl ale z celé historie United vybrat jednoho hráče, tak by to byl Ruud van Nistelrooy.


  Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!