05/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Souboj o Zlatou kopačku

Dimitar Berbatov vstupuje do posledního dne sezóny Barclays Premier League jako nejlepší střelec, společně s Carlosem Tevezem, když oba mají na kontě 20 vstřelených branek.


United přivítají na Old Trafford Blackpool, zatímco Manchester City cestuje na Reebok Stadium v Boltonu. Pokud ani jeden nedá gól, případně dají oba stejný počet, Zlatá kopačka bude sdílená. Ale Sir Alex nechce, aby to takto dopadlo.


Boss Red Devils v posledních týdnech více využíval do útoku Javiera Hernandeze před Berbatovem, ale už potvrdil, že v neděli bude bulharský útočník hrát od začátku, a předpovídá, že se mu podaří vstřelit „pár gólů“.


„Je zřejmé, že narůstající forma Chicharita pro mě udělala složité dávat Berbatova do základní sestavy, vzhledem k výkonnostní úrovni, gólům, čerstvosti a tempu Javiera,“ vysvětlil Sir Alex na své předzápasové tiskové konferenci.


„Myslím si, že to Dimitar chápe a nikdy si nestěžoval. A když se mu navíc naskytne příležitost, dokáže ze sebe vydat to nejlepší. V neděli bude hrát, a já doufám, že zakončí sezónu jako nejlepší střelec.“


Levý obránce Patrice Evra, který si vytvořil silné přátelství s Carlosem Tevezem během jeho působení na Old Trafford, s manažerem souhlasí: chce, aby Dimitar vyhrál Zlatou kopačku.


„Berba je skvělý fotbalista,“ řekl Patrice. „Opravdu doufám, že zakončí svou sezónu jako nejlepší střelec ligy. Kdykoliv dostanu míč, budu se snažit ho přihrát Berbovi, protože chci, aby skóroval!“


Berbatov má v této sezóně statistiku jednoho vstřeleného gólu za 106 minut, zatímco Tevez v Manchesteru City dokázal vstřelit gól v průměru každých 121 minut. Když z celkového počtu odečteme penalty, vyjde, že Tevez má průměr na gól každých 151 minut.


Bulharský útočník taktéž vstřelil více vítězných branek (sedm) než kterýkoliv jiný hráč v Premier League. Fanoušci i hráči United doufají, že se mu podaří v neděli vstřelit další …Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!