30/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Slavnostní galavečer a ocenění hráčů Manchesteru United

Včera večer proběhl slavnostní galavečer Manchesteru United, kde se oceňovali individuální ocenění hráčů tohoto klubu.


Branka sezony (Goal of the Season)
Toto ocenění získal anglický útočník Wayne Rooney za branku, kterou vstřelil na Old Trafford v ligovém utkání proti Manchesteru City. Rooney se prosadil nůžkami po centru Naniho a zařídil svému klub cenné vítězství nad městským rivalem v poměru 2:1. Pro tuto branku hlasovalo celkem 68% čtenářů oficiální webové stránky ManUtd.com.


„Vstřelit takovou branku v tak velkém utkání je skvělý pocit. Na tuto branku nikdy nezapomenu a bude mě provázet až do konce života. Byl to instinkt. Centr Naniho byl trochu zblokovaný, takže jsem se musel přizpůsobit, ale naštěstí to vyšlo a skončilo to v horním rohu branky. Neexistuje lepší pocit, než vstřelil takovou branku v takovém důležitém utkání,“ řekl spokojený Wayne Rooney.


Na druhém místě skončila branka Dimitara Berbatova, kterou bulharský útočník vstřelil proti Liverpoolu. Na třetím místě pak skončila branka Javiera Hernandéze proti Stoke City.


 

 

[youtube WZwLMBR_Ov8]Cena pro nejlepšího mladého hráče (Jimmy Murphy Young Player of the Year)
Cenu pro nejlepšího mladého hráče Manchesteru United v sezoně 2010/2011 získal záložník Ryan Tunnicliffe. Pro 18letého záložníka hlasovali trenéři Manchesteru United. Tunnicliffe měl v této sezoně lví podíl na tom, že se mladí hráči United dostali až do finále FA Youth Cupu.


„Jsem v šoku. Nečekal jsem, že toto ocenění získám. Jsem opravdu potěšen,“ řekl Ryan Tunnicliffe, který v této sezoně za akademii United odehrál celkem 20 zápasů a vstřelil dvě branky.Cena pro nejlepšího hráče rezervy (Reserves‘ Player of the Year)
Cenu pro nejlepšího hráče rezervního týmu Manchesteru United za tuto sezonu získal obránce Oliver Gill. 20letý syn výkonného ředitele Manchesteru United Davida Gilla v souboji o trofej Denzila Harouna porazil další obránce United Scotta Woottona a Joe Dudgeona.


„Myslím si, že jsem odehrál dobrou sezonu, a hodně jsem se zlepšil, jako většina hráčů rezervního týmu. Jsem velmi potěšen, že jsem získal tuto cenu. Bylo skvělé, že jsem byl v této sezoně zapojen také do prvního týmu. Hodně se toho od hráčů naučíte, například jak se připravit na zápasy, co manažer říká před zápasem, a získáte zkušenosti z atmosféry velkých zápasů. Chci pokračovat ve svém vývoji, jak se mi to dařilo v posledních letech, a snad v příští sezoně půjde na hostování, kde získám zkušenosti z prvního týmu,“ řekl Oliver Gill, kterému cenu předal trenér rezervy Manchesteru United Warren Joyce.Cena pro nejlepšího hráče podle fanoušků (Sir Matt Busby Player of The Year)
Cenu pro nejlepšího hráče Manchesteru United probíhající sezony získal podle fanoušků a čtenářů ManUtd.com mexický útočník Javier Hernandéz. Hernandéz v této sezoně nastřílel 20 branek a výraznou měrou pomohl Manchesteru United k rekordnímu 19. ligovému titulu a finále Ligy mistrů.


„Musím strašně moc poděkovat všem fanouškům. Velmi mi pomohli. Myslím si, že bylo těžké o tomto rozhodovat, a nemyslím si, že si tuto cenu zasloužím. Není to totiž pouze o jednom hráči, ale o celém týmu, který hrál skvěle. Jsme jeden tým. Musím také poděkovat své rodině, která je tady v Anglii se mnou a strašně moc mi pomohla. Skvělé podpory se mi dostalo také od manažera, spoluhráčů, trenérů a celého personálu. Všichni mi velmi pomohli v tom, abych se zde cítil dobře. Snil jsem o tom, že bude hrát za Manchester United, a původně jsem si myslel, že budu hrát za rezervní tým a možná bych mohl nakouknout do prvního týmu. Díky manažerovi a spoluhráčům jsem toho v prvním týmu odehrál trochu více. To, že jsme vyhráli ligový titul, je nepopsatelný pocit,“ řekl Javier Hernandéz, pro kterého hlasovalo celkem 21% čtenářů. Na druhém místě se umístil Nani (20%), na třetím pak Nemanja Vidič (16%).Cena pro nejlepšího hráče podle hráčů (Players‘ Player of the Year)
Cenu pro nejlepšího hráče Manchesteru United v této sezoně se podle samotných hlasujících hráčů anglického klubu stal portugalský záložník Luis Nani.


„Poděkovat musím především svým spoluhráčům. Tato cena pro mě znamená opravdu mnoho. Spoluhráči mi v této sezoně hodně pomáhali. To je důvod, proč tady nyní stojím. Udělal jsem vše pro to, abych týmu pomohl vyhrát ligu, a samozřejmě jsem tvrdě pracoval na tom, abych se zlepšil jako hráč. Toto byla má nejvyrovnanější sezona v United. Každý rok strávený tady jsem se zlepšil a tato sezona pro mě byla velmi úspěšná. Připravil jsem spoustu branek a vstřelil jsem také více branek než v minulé sezoně, takže jsem spokojený. Doufám, že příští sezona bude ještě lepší,“ řekl nadšený Nani.Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!