FA Youth Cup: Sheffield United – Manchester United 2:2

16

Hráči Manchesteru United do 18ti let v prvním utkání finále FA Youth Cupu remizovali se Sheffieldem United na jeho hřišti 2:2. Odveta je na programu v pondělí.

Utkání přímo na stadionu sledoval manažer Manchesteru United Sir Alex Ferguson spolu se zhruba 30 tisíci fanoušky. Početný tábor fanoušků přijel i z Manchesteru.

Mladíci Manchesteru United vstoupili do utkání velmi aktivně a hned v úvodu utkání si vybojovali několik rohových kopů. Paradoxně se do první šance utkání ale dostali domácí hráči. Po centru Jordana Slewe hlavičkoval nad Corey Gregory. United ale byli lepším týmem a postupem času si začali vypracovávat i šance. Po centru Seana McGintyho nejprve nedopravil míč do sítě Jesse Lingard. Další střela Lingarda byla zblokována jedním z hráčů domácích.

Jesse Lindegard se ale do třetice přeci jenom dočkal. Paul Pogba přihrával před branku a Lingard střelou překonal brankáře George Longa. Míč sice ještě obránce Harry Maguire vyrazil rukou, ale ten už byl za brankovou čárou. Rozhodčí Michael Oliver branku nakonec uznal – 0:1. Do další šance se dostal Ravel Morrison, který už překonal brankáře Longa, ale toho na brankové čáře ještě stihl zastoupit obránce Maguire. Long následně musel zasahovat i proti střele Michaela Keana. Na druhé straně zahrozil hlavičkou Elliott Whitehouse, kterou z brankové čáry odvrátil kapitán United Tom Thorpe.

Manchester United měl utkání pod kontrolou, ale z ničeho nic přišlo vyrovnání. Těsně před koncem prvního poločasu Callum McFadzean nádhernou střelou z dálky nedal Samu Johnstonovi v brance United žádnou šanci – 1:1.

Do druhého poločasu vstoupili aktivněji domácí hráči a postupem času se hostům vyrovnali. Střela Gyliana Van Velzena sice domácímu brankáři moc práce nenadělala, to střela Jordana Slewe na druhé straně byla mnohem nebezpečnější. Manchester United mohl dostat do vedení Ravel Morrison, jeho střelu ale brankář Long skvěle vyrazil. Michael Keane pak sice po přihrávce Paula Pogby dopravil míč do sítě, ale kvůli ofsajdu francouzského záložníka nakonec branka nebyla uznána. V 70. minutě se hosté přeci jenom dočkali. Centr Jesseho Lingarda dopravil do sítě William Keane – 1:2.

Radost hráčů Manchesteru United ale netrvala dlouho. O dvě minuty později vystřelil Jordan Slew, střela byla tečována Tomem Thorpe a zapadla do sítě – 2:2. V závěru utkání mohli United strhnout vítězství na svojí stranu. Morrisona ale vychytal skvělý Long, stejně tak jako Ryana Tunnicliffe.

Utkání tak skončilo remízou 2:2. Druhý zápas finále FA Youth Cupu se bude hrát v pondělí, 23. května na Old Trafford.