28/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Kdo by získal medaili a kdo ne?

Pokud by Manchester United získal ligovou trofej, ne všichni hráči anglického týmu by dostali medaili za zisk této trofeje.


Například ekvádorský záložník Manchesteru United Antonio Valencia odehrál v této sezoně pouze devět ligových zápasů a to především kvůli zraněnému kotníku, kvůli kterému nemohl hrát půl roku. Valencia tak potřebuje ve zbývajících dvou zápasech nastoupit alespoň v jednom, aby získal případnou medaili za titul v anglické lize.


Michael Owen se v ligových zápasech pouze jednou objevil v základní sestavě, ale devětkrát střídal, což mu dává v konečném součtu deset startů a měl by tak nárok na medaili. Na stránce Twitteru bývalý liverpoolský útočník potvrdil, že na medaili má nárok, ale podle něj si ji nezaslouží tak moc, jako ostatní hráči v týmu.


Wes Brown a Gabriel Obertan sice nastoupili vícekrát v základní sestavě United než Michael Owen, ale v konečném důsledku nemají odehraný požadovaný počet zápasů. Manchester United by ale mohl zažádat o medaile i pro tyto hráče, stejně tak pro Garyho Neville. Bývalý kapitán Manchesteru United v této sezoně odehrál pouze tři ligové zápasy a následně se rozhodl ukončit profesionální fotbalovou kariéru. Je ale docela nepravděpodobné, že by se Manchester United pro tyto tři háče odvolal.


Naopak pravděpodobnější by bylo odvolání pro náhradního brankáře Tomasze Kuszczaka, který sice odchytal pouze čtyři ligové zápasy, ale ve většině případů byl přítomen alespoň na lavičce náhradníků.


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!