24/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Ferguson: „O budoucnost hráčů je v United postaráno“

Manchester United se nemusí bát o budoucnost hráčů, jelikož podle Sira Alexe Fergusona je na cestě další generace skvělých hráčů.


Manchester United v posledním ligovém utkání porazil Chelsea 2:1 a k vytouženému 19. titulu už mu chybí získat pouze jeden bod. Pokud Manchester United titul opravdu získá, stane se nejúspěšnějším anglickým fotbalovým klubem v historii a na trůnu vystřídá Liverpool. Od vzniku Premier League v roce 1992 tak anglické kopané s přehledem kraluje tým z Old Trafford.


Klíčem k úspěchu byl vždy fakt, že United to týmu postupně zapracovávali mladé hráče, kteří časem nahradili zkušené borce. Mezi poslední mladé hráče, kteří se větší měrou podíleli na úspěchu Manchesteru, patří bezpochyby Nani, Anderson, Chris Smalling a v neposlední řadě Javier Hernandéz. O budoucnost hráčů je tak na Old Trafford postaráno.


„Za poslední desetiletí jsme do týmu zapracovali spoustu mladých hráčů, jako byli Wayne Rooney, Anderson, Chicharito a Nani. To ale neznamená, že nemáme vlastní hráče z akademie. V mládežnickém týmu je spousta mladých hráčů, kteří se ukazují v dobrém světle. Můžu zmínit například Ryana Tunnicliffe nebo Ravela Morrisona, kteří hrají velmi dobře. Takže velký důraz klademe i na hráče z vlastní akademie,“ řekl Sir Alex Ferguson.


„Máme také několik skvělých mladých hráčů, kteří jsou v dobrém věku. Jedná se například o Chicharita (22 let), Jonnyho Evanse a Darrona Gibsona (oba 23 let) nebo Chrise Smallinga (21 let). V klubu máme dobré jádro mladých hráčů, které nám dává základy k tomu, abychom mohli chránit budoucnost klubu. Věřím, že se nemáme čeho obávat.“


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!