HODNOCENÍ: Manchester United – Chelsea

Neuběhla ani minuta a na Old Trafford si fanoušci United mohli zařvat gól. Od té doby byli diváci skoro jako pod vlivem drogy a hecovali hráče k úžasným výkonům. Ve šlágru kola se rozhodovalo o vítězi PL a Manchester United v něm převálcoval londýnskou Chelsea 2:1, ale skóre mohlo být i daleko vyšší… (V závorce je hodnocení serveru goal.com)

Edwin van der Sar – 7 (7) – Opět potvrdil, že i přes vysoký věk je v bráně jistota sama. Drogba ani Kalou na něj svými pokusy nemohli vyzrát. Na gólovou hlavičku Lamparda neměl šanci.

Fabio Da Silva – 7 (7) – Hlídal si pravou stranu obrany a dělal i ofenzivní výlety, jak se na Brazilce sluší.

Rio Ferdinand – 7 (7,5) – S jistotou četl soupeřovu hru a tlumil útočné snahy Chelsea. Jeho spolupráce s Vidicem byla bezchybná.

Nemanja Vidič – 8 (8) – Výkon hodný kapitána týmu. Velmi dobře bránil díky spolupráci s Ferdinandem a navíc dokázal po centru Giggse skóroval.

John O’Shea – 6 (6) – Nebyl moc vidět. Nic nepokazil. Střídaný v poločase nejspíše kvůli nějakému zranění.

Antonio Valencia – 8,5 (8,5) – Pracoval tvrdě v defenzivně, ale stále měl dost energie na vydatnou podporu ofenzívy. Posílal velmi nebezpečné centry z nichž jeden málem skončil gólem (Chicharitova hlavička).

Michael Carrick – 7,5 (8) – Proti Chelsea už zahrál i lépe (např. v Lize Mistrů), ale nebyl to špatný výkon. Snažil se vysouvat útok, ale moc se mu to nedařilo, tak dělal to, co umí nejlépe… rozbíjel soupeřovu zálohu. Držel Lamparda a spol. mimo dostřel naší branky.

Ryan Giggs – 8 (8) – 37-letá legenda United nadále předvádí skvělé výkony. Rozdával míče, dobře si nabíhal, a nahrál Vidicovi na gól. Byla to jeho čtvrtá asistence v posledních třech zápasech proti Chelsea.

Park Ji-Sung – 8 (8,5) – Hrál s neuvěřitelnou energií a dravostí od první minuty, kdy nahrál Hernándezovi na gól. Nikdy nenechal záložníky Chelsea odpočinout s míčem na kopačkách. Skvěle spolupracoval s „Hráškem“ a podporoval útok i obranu.

Wayne Rooney – 8,5 (8,5) – Bojoval, snažil se, střílel a byl v hodně gólových příležitostech, ale dnes mu to asi nebylo souzeno. Přesto předvedl velmi dobrý výkon, jen chybělo to koření fotbalu v podobě „fíku“.

Javier „Chicharito“ Hernández – 8,5 (8) – Užasný „Malý hrášek“ vstřelil další branku (má jich na kontě 20) a to již v první minutě zápasu. Byla to ledová sprcha pro Chelsea a pro United naopak olej do ohně. Měl hlad po další brance a byl velmi aktivní. Snažil se hodně napadat rozehrávky londýnské obrany. Měl i další šance na vstřelení branky (včetně hlavičky ze 6-ti metrů), ale žádnou neproměnil.