05/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Blues vědí, že je můžeme porazit

Rio Ferdinand se domnívá, že vítězství obou zápasů proti Chelsea v rámci Ligy mistrů může být pro United odrazovým můstkem k tomu, aby to v neděli zopakovali.


Před vítězstvím nad Chelsea doma i venku v Lize mistrů prohráli Red Devils tři ze čtyř předchozích setkání – jedinou výjimkou byl Community Shield ve Wembley.


Všechny 3 ligové porážky, které hráčům Sira Alexe uštědřili svěřenci Carla Ancelottiho, byly pro United velmi bolestivé. Nicméně, Ferdinand cítí, že dvě poslední vítězství v pohárové Evropě nad Chelsea přiklonily psychickou výhodu ve prospěch United.


„Hráči Chelsea vědí, že jsme schopni je porazit,“ řekl Ferdinand v pátek.


„Víme, že jsme hráli ve čtvrtfinále Ligy mistrů opravdu dobře, a to zejména na Stamford Bridge. Nevím, jestli je v hlavách hráčů Chelsea to, že jsme je v poslední době porazili. Ale my jdeme do tohoto utkání s velikým sebevědomím.“


Obránce United řekl, že zatímco bude nedělní střet mezi hlavními aspiranty na titul obrovským zápasem, bude stále co na práci i v další fázi sezóny.


„Tento zápas nám hodně napoví, kam poputuje titul,“ přiznal Ferdinand. „Ale po něm nebude vše rozhodnuté. Všichni musíme respektovat skutečnost, že jsou poté před oběma týmy dvě další velká střetnutí, a v našem případě proti týmům, které bojují o záchranu.“


Ferdinandův kamarád Frank Lampard se v neděli stane na několik chvil nepřítelem. Stoper Red Devils i záložník Chelsea vstoupili oba do vrcholového fotbalu společně ve West Hamu ještě předtím, než se stali pravidelnými spoluhráči v anglické reprezentaci. Rio ale prozradil, že spolu po celou dobu sezóny udržovali jen minimální kontakt.


„V této fázi sezóny, Frank ani já spolu nekomunikujeme,“ řekl Ferdinand. „Je to mezi námi taková nepsaná dohoda … v průběhu sezóny si jednou za čas pošleme krátkou zprávu, ale když se sezóna blíží ke konci, a pokud jsme oba zapojeni do souboje o titul, opravdu to mezi námi není žádný velký dialog.“


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!