06/05/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Sir Alex Ferguson k utkání proti Schalke

Manažer Manchesteru United Sir Alex Ferguson je přesvědčen o tom, že jeho svěřenci mohou ve finále Ligy mistrů porazit Barcelonu.


Manchester United ve včerejším odvetném utkání semifinále Ligy mistrů porazil na Old Trafford Schalke 4:1 a po celkovém skóre 6:1 postoupil do finále soutěže, kde se ve Wembley střetne s Barcelonou. Manažer United Sir Alex Ferguson je samozřejmě velmi spokojen.


„Pro klub je fantastické, že za poslední čtyři roky potřetí budeme ve finále. Už jsem to řekl několikrát, ale v průběhu let jsme si měli v Evropě počínat lépe. Myslím si, že jsme tomu čím dál blíž. Tento tým podle mě může pohár získat. Tým je plný odhodlání a touhy. Tyto vlastnosti spolu s jejich dovednostmi nám ve Wembley hodně pomohou,“ řekl Sir Alex Ferguson.


Skotský manažer si je ale dobře vědom obrovské síly Barcelony, o které se Rudí ďáblové přesvědčili už ve finále Ligy mistrů v roce 2009.


„Myslím si, že Barcelona je momentálně nejlepším týmem. O tom není pochyb. Hrají fantastický fotbal a je radost je sledovat. V semifinále mezi Barcelonou a Realem Madrid jsme ale čekali mnohem více z obou stran.“


Když se ještě vrátíme k utkání proti Schalke, Sir Alex Ferguson přiznává, že měl bezesnou noc kvůli sestavě. Až do posledních chvil nevěděl, koho do utkání postaví. Nakonec oproti utkání s Arsenalem udělal celkem osm změn v sestavě, což bylo částečně riskantní.


„V noci před zápasem jsem se asi čtyřikrát vzbudil a vždy jsem měl v hlavě jiný tým. Na hráče jsem ale pyšný. Každého hráče jsem analyzoval zvlášť a říkal jsem si: Toto je hráč Manchesteru United. Proč by nemohl nastoupit? Skutečnost, že se jednalo o semifinále, mě trochu znepokojovala, ale jsem rád, že to nakonec všechno dobře dopadlo. Jsme ve finále, na které se pořádně připravíme. Teď nás ale v neděli čeká velké utkání, na které se těšíme.“


Finále Ligy mistrů mezi Manchesterem United a Barcelonou se bude hrát ve Wembley, kde United získali svojí první evropskou trofej v roce 1968. Mohlo by to být znamení?


„Snad ano. Tento klub už několikrát těžil z takových událostí a snad tomu bude i teď.“


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!