22/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Sir Alex Ferguson před utkáním se Schalke

Manažer Manchesteru United Sir Alex Ferguson na dnešní předzápasové tiskové konferenci potvrdil, že o postupu jeho týmu do finále Ligy mistrů ještě není rozhodnuto.


Zkušený skotský manažer upozornil také na to, že fanoušci Rudých ďáblů se více soustředí už na nedělní ligové utkání proti Chelsea, které může rozhodnout o prvenství v Premier League. Manchester United před tímto utkáním ale ještě čeká odvetné utkání semifinále Ligy mistrů proti Schalke. United sice budou mít výhodu dvoubrankového vedení, ale Sir Alex Ferguson nechce nic podcenit.


„Fanoušci jsou optimističtí a postup už berou jako samozřejmou věc. My ale jejich nadšení nesdílíme a víme, že nás zítra čeká ještě pořádný kus práce. Myslím si, že v dnešní době je velmi jednoduché usnout na vavřínech. Našli bychom spoustu takových případů. Doufám, že v Manchesteru zítřejší zápas nikdo jako pouhou formalitu nebere, protože to žádná formalita nebude,“ řekl Sir Alex Ferguson na dnešní předzápasové konferenci.


„Zítra budeme muset nastoupit s vysokou pracovní morálkou, abychom jsme si zajistili postup do finále. Schalke nemá co ztratit. Podobnou zprávu dal pravděpodobně trenér Schalke svým svěřencům. Určitě se budou snažit zápas vyhrát, nic jiného jim ani nezbývá. Každý trenér v semifinále by se pokusil zvítězit a zítra tomu nebude jinak.“


Sir Alex Ferguson se sice soustředí na zítřejší zápas se Schalke, ale částečně už samozřejmě myslí také na ligové utkání proti Chelsea. Ferguson si je moc dobře vědom, že případný neúspěch proti Schalke by se mohl přenést na hráče i v utkání proti Chelsea.


„Když se podíváte na minulou sezonu, tak uvidíte, že když jsme ve středu hráli proti Bayernu Mnichov, hráči pak byli unaveni v utkání proti Chelsea. Tehdy jsme si tím vlastně prohráli ligový titul. Proto budeme muset zítra zvolit sestavu podle uvážení. Čekají nás dvě důležité utkání. V utkání proti Schalke uděláme pár změn v sestavě, ale i tak se nám snad podaří zvítězit.“


Vítězství nad Schalke by samozřejmě zajistilo United účast ve finále Ligy mistrů, potřetí za poslední roky, ale pro hráče anglického klubu by to byla určitá vzpruha po nepovedeném utkání s Arsenalem.


„Když prohrajeme utkání, snažíme se co nejrychleji z takové porážky otřepat. Tak to v tomto týmu chodí. Vždy vás čeká další zápas, v kterém máte novou práci. Je to jedna z krás fotbalu. V tomto případě nás od dalšího zápasu dělí pouze tři dny. Od kvalitního mužstva se očekává, že po špatném zápase se dokáže otřepat a opět zvítězit. Na minulém týdnu bylo zajímavé, že všichni semifinalisté Ligy mistrů prohráli následující ligové zápasy. Zítra musím zvolit správnou sestavu, aby někteří hráči byli odpočinuti na nedělní utkání.“


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!