24/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Rozhovor s Chicharitem o závěru sezony

Pravděpodobně nikdo nečekal, že Javier Hernandéz bude mít hned první sezonu na Old Trafford ze svého pohledu tak úžasnou…


Mexický útočník v této sezoně nastřílel spoustu branek a to jak úvodních, vyrovnávajících, tak hlavně vítězných. Tyto branky vstřelil levou nohou, pravou nohou, hlavičkou, patou a dokonce i obličejem. Javier Hernandéz zkrátka žije pro to, aby dopravil míč do sítě. I přesto, že první sezonu na Old Trafford má Javier Hernandéz naprosto úžasnou, on sám je pořád nohama na zemi. A jak vidí mladý útočník závěr letošní sezony?


Sezona dospěla do rozhodující fáze, zažil si boj o titul také v Mexiku?
Hned ve své první sezoně za Chivas jsme v roce 2006 vyhráli titul. Neodehrál jsem moc utkání, ale vstřelil jsem několik branek, které nám pomohli k titulu. V roce 2009 jsme také vyhráli domácí pohár, který se nazývá Interliga a vítěz postupuje do Copa Libertadores (obdoba evropské Ligy mistrů, pozn. autora).


Co tě toto naučilo o tom, jak přistupovat k závěrečné fázi sezony?
No, dalo mi to pouze pár zkušeností, ale stále mluvím se spoluhráči o tom, co mám čekat a jak se mám na tuto rozhodující fázi sezony připravit. Je to o tom, abyste zůstali v klidu a soustředili se na jednotlivé cíle, kterých se snažíte dosáhnout.


Jakou výhodu má Manchester United nad Chelsea a Arsenalem v boji o titul?
Je zde pouze jeden fakt a to ten, že United jsou velkým klubem se skvělou historií. Máme několik hráčů, kteří už toto v minulosti zvládli. Naopak mladí hráči mají obrovskou touhu uspět, protože známe historii Manchesteru United a v té není mnoho porážek.


Když se v kabině porozhlédneš po spoluhráčích, myslíš si, že to je tým, který má na to, aby v této sezoně vyhrál trofeje?
Ano. V kabině máme několik kvalitních hráčů a myslím si, že můžeme vyhrát každou trofej, o kterou se ucházíme.


Co říkají zkušení hráči, jako jsou Scholes, Giggs, Ferdinand nebo například Fletcher o tom, jak zvládnout závěr sezony?
Říkají nám, že musíme hrát jako hráči Manchesteru United, že musíme mít na paměti historii klubu a na hřišti musíme vždy nechat všechno. Být hráčem Manchesteru United je o vítězství. Nikdy nesmíte myslet na to, že prohrajete nebo zremizujete. Tento přístup nám může pomoci vyhrát trofeje.


Na kterou nejdůležitější věc by se měl Manchester United v závěru sezony zaměřit?
Předvádět stabilní výkony a vyvarovat se chyb. To začíná u brankářů a týká se to nakonec celého týmu. Musíme se vyhnout zbytečným chybám, abychom měli největší šanci na vítězství. Každý zápas musíte hrát tak, jako by to měl být náš poslední.


Co by pro tebe znamenala medaile za vítězství v Premier League?
Znamenala by pro mne mnoho. Strašně moc chci tuto medaili vyhrát a také pozvednout trofej. Bylo by to skvělé zakončení mé první sezony v United.


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!