Berbatov bude na Arsenal připraven

  27

  Bulharský útočník ve službách United již překonal své potíže s třísly a v neděli bude připraven nastoupit proti Arsenalu. Uvedl Sir Alex Ferguson, který rovněž řekl několik slov k Darrenu Fletcherovi a také skvělé formě svého týmu.


  Aktuálně nejlepší střelec Premier League jednadvaceti přesnými trefami, se zranil během semifinálového utkání FA Cupu proti Manchesteru City a v 74‘ musel být z tohoto důvodu stažen ze hry. Dimitar Berbatov následně nenastoupil ve třech následujících duelech.  Nyní je již striker Red Devils v pořádku a bude připraven pomoci svému týmu ve zbývajících zápasech sezóny. Tím prvním by měl být nedělní match s Arsenalem.


  „Dimitar Berbatov už je opět v pořádku a celý týden trénuje. Měl menší problémy s nataženými třísly a z toho důvodu vynechal poslední tři utkání, ale nyní už je nám znovu k dispozici,“ řekl Ferguson ke zdravotnímu stavu Berbatova.


  „Darren Fletcher včera večer odehrál celý první poločas (za rezervu United proti Arsenalu) a žádné problémy jsme u něho nezaznamenali. Ve středu bychom jej mohli také zařadit do sestavy, i když třeba jen opět na 45 minut. Stále nabírá hmotnost a díky náročným cvičením v tělocvičně se jeho stav neustále se zlepšuje. Našemu týmu to může v závěru sezóny jedině pomoci a jsme rádi, že je po dvou měsících zase zpátky ve hře,“ pokračuje boss Rudých ďáblů k Fletcherovi.


  Rudí ďáblové nabrali v posledních týdnech opravdu skvělou formu. Poslední, kdo se tom přesvědčil, byli v úterý fotbalisté Schalke 04, kteří doma ve Veltins Areně  podlehli Manchesteru United 0:2. Ferguson si pochvaluje vystoupení svých svěřenců v posledních týdnech a také to, že má k dispozici tak široký kádr, což je v této fázi ročníku, zdá se, rozhodující výhodou.


  „V týmu je viditelně o trochu více svěžesti po návratu Park Ji-Sunga a Antonia Valencii a naši hru dokážou rovněž hodně oživit i mladí Andersona s Fábiem. V našem mužstvu je díky těmto hráčům patrný skvělý impulz ve smyslu celkové síly našeho týmu během posledních zápasů. To nás staví do dobré pozice.“


  „Z mé zkušenosti v průběhu posledních let, kdy jsme v závěru sezóny čelili náročnému programu, jsme se s tím vždy dobře vypořádali. Nyní mám silný tým, a pokud chci, můžu dělat zápas od zápasu několik změn. A také to tak dělám a dělat budu. Jak v neděli, tak i ve středu nastoupí odlišná základní sestava. Mezi utkáními teď nemáme tolik času na tréninky a přípravu. Vše je v tuto chvíli otázka využití energie hráčů a udržení si dobré formy.“


  Pohodu a dobré výkony týmu Sira Alexe Fergusona podporuje i skvělá fazóna jeho útočníků a manažer Red Devils tedy může jít do následujících duelů s důvěrou, že se o góly vždy někdo postará a United tak mohou vyhrát i následující dvě střetnutí v lize.


  „Před dvěma měsíci snad každý začínal vyhlížet, jak se postupně blíží zápasy proti Arsenalu a Chelsea a ono už je to tady. Není pochyb o tom, že tyto duely jsou nyní rozhodující. Naše forma je v tuto chvíli dobrá, a tudíž půjdeme do těchto utkání s tím, že v nich můžeme zvítězit. Budeme v to doufat. Myslím si, že Wayne Rooney a Chicharito se v posledních několika týdnech ukázali ve skvělém světle. Tento fakt nám všem dává velkou naději, že můžeme uspět,“ zakončil Sir Alex Ferguson.  ZDIEĽAŤ
  Predchádzajúci článokLegendy United: Charlie Roberts
  Ďalší článokWayne Rooney: Bola to obrovská chyba
  Kuba (Marenka MU)
  Pracuji jako dělník ve výrobě a bydlím v Žamberku. K United mě přivedla FIFA 2001, a také David Beckham. Po jeho odchodu, jsem zažil rozčarování a o to více se možná paradoxně začal zajímat o United. Začalo to výchovou Class 92‘, Cantona, Treble 1999, Solskjaer, Giggs, Scholes, Neville, již zmíněný Becks, Keane, poté příchody Rooneyho a Ronalda a nová generace v čele s Vidičem, Ferdinandem, Evrou, Ji-Sungem, van der Sarem, Berbatovem, De Geou, Carrickem, ti všichni se stali společně s dalšími legendami symboly Manchesteru United. To vše patří ke zlaté historii posledního čtvrtstoletí. Když půjdeme ještě dál rok 1968, Law Best, Charlton, Mnichov 1958. Potemnělá, přesto však pestrá a v celku především mnoha úspěchy ověnčená je historie United. A pak je tu ona magická energie, jenž kterou ještě umocnil Sira Alex Ferguson. Muž, ke kterému s úctou vzhlížím nejen jako k manažerovi našeho klubu, ale i jako ke člověku. Geniální manažer zapálený pro fotbal, kterému odevzdával vše. Charakter, autorita a persona, jenž dostala Manchester United na absolutní vrchol všech klubů světa. Lídři, týmový duch, Fergie time, rivalita s Liverpoolem, Man City, zápasy s Arsenalem, Chelsea, u které můžu rovnou navázat i na památné finále v Moskvě 2008. Tenhle klub jsem si postupně zamiloval natolik, že jsem se začal věnovat i redaktořině, což bylo někdy v roce 2007. Pohlcen vášní k tomu slavnému velkoklubu jsem si uvědomil, že nic jiného už hledat nechci. A Old Trafford? Magické místo. Divadlo snů prostě musíte zažít na vlastní kůži. Kdo jste ještě nebyli, neváhejte a jeďte se určitě podívat!


  Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!