01/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Berbatov bude na Arsenal připraven

Bulharský útočník ve službách United již překonal své potíže s třísly a v neděli bude připraven nastoupit proti Arsenalu. Uvedl Sir Alex Ferguson, který rovněž řekl několik slov k Darrenu Fletcherovi a také skvělé formě svého týmu.


Aktuálně nejlepší střelec Premier League jednadvaceti přesnými trefami, se zranil během semifinálového utkání FA Cupu proti Manchesteru City a v 74‘ musel být z tohoto důvodu stažen ze hry. Dimitar Berbatov následně nenastoupil ve třech následujících duelech.Nyní je již striker Red Devils v pořádku a bude připraven pomoci svému týmu ve zbývajících zápasech sezóny. Tím prvním by měl být nedělní match s Arsenalem.


„Dimitar Berbatov už je opět v pořádku a celý týden trénuje. Měl menší problémy s nataženými třísly a z toho důvodu vynechal poslední tři utkání, ale nyní už je nám znovu k dispozici,“ řekl Ferguson ke zdravotnímu stavu Berbatova.


„Darren Fletcher včera večer odehrál celý první poločas (za rezervu United proti Arsenalu) a žádné problémy jsme u něho nezaznamenali. Ve středu bychom jej mohli také zařadit do sestavy, i když třeba jen opět na 45 minut. Stále nabírá hmotnost a díky náročným cvičením v tělocvičně se jeho stav neustále se zlepšuje. Našemu týmu to může v závěru sezóny jedině pomoci a jsme rádi, že je po dvou měsících zase zpátky ve hře,“ pokračuje boss Rudých ďáblů k Fletcherovi.


Rudí ďáblové nabrali v posledních týdnech opravdu skvělou formu. Poslední, kdo se tom přesvědčil, byli v úterý fotbalisté Schalke 04, kteří doma ve Veltins Areně  podlehli Manchesteru United 0:2. Ferguson si pochvaluje vystoupení svých svěřenců v posledních týdnech a také to, že má k dispozici tak široký kádr, což je v této fázi ročníku, zdá se, rozhodující výhodou.


„V týmu je viditelně o trochu více svěžesti po návratu Park Ji-Sunga a Antonia Valencii a naši hru dokážou rovněž hodně oživit i mladí Andersona s Fábiem. V našem mužstvu je díky těmto hráčům patrný skvělý impulz ve smyslu celkové síly našeho týmu během posledních zápasů. To nás staví do dobré pozice.“


„Z mé zkušenosti v průběhu posledních let, kdy jsme v závěru sezóny čelili náročnému programu, jsme se s tím vždy dobře vypořádali. Nyní mám silný tým, a pokud chci, můžu dělat zápas od zápasu několik změn. A také to tak dělám a dělat budu. Jak v neděli, tak i ve středu nastoupí odlišná základní sestava. Mezi utkáními teď nemáme tolik času na tréninky a přípravu. Vše je v tuto chvíli otázka využití energie hráčů a udržení si dobré formy.“


Pohodu a dobré výkony týmu Sira Alexe Fergusona podporuje i skvělá fazóna jeho útočníků a manažer Red Devils tedy může jít do následujících duelů s důvěrou, že se o góly vždy někdo postará a United tak mohou vyhrát i následující dvě střetnutí v lize.


„Před dvěma měsíci snad každý začínal vyhlížet, jak se postupně blíží zápasy proti Arsenalu a Chelsea a ono už je to tady. Není pochyb o tom, že tyto duely jsou nyní rozhodující. Naše forma je v tuto chvíli dobrá, a tudíž půjdeme do těchto utkání s tím, že v nich můžeme zvítězit. Budeme v to doufat. Myslím si, že Wayne Rooney a Chicharito se v posledních několika týdnech ukázali ve skvělém světle. Tento fakt nám všem dává velkou naději, že můžeme uspět,“ zakončil Sir Alex Ferguson.


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!