05/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Sir Alex vyzdvihuje van der Sara

Edwin van der Sar je jen tři zápasy v evropských soutěžích od okamžiku, kdy se rozloučí s United, stejně jako to udělal legendární brankář Peter Schmeichel.


Když dánský mezinárodní brankář Schmeichel oznámil v průběhu sezóny 1998-1999 odchod do důchodu, mohl jen doufat, že finále Ligy mistrů v Barceloně by mohl být jeho poslední zápas za Red Devils.


Ukázalo se, že to tak opravdu bylo, a nyní bude mít van der Sar podobné ambice, protože se chystá společně se svým týmem čelit v semifinále Ligy mistrů německému Schalke poté, co podal v sobotním ligovém utkání proti Evertonu další ze svých senzačních výkonů.


„Edwin předvedl fantastický zákrok, naprosto geniální, a to zejména proto, že ten střelecký pokus byl tečovaný,“ řekl Sir Alex, když mluvil o skvělé práci čtyřicetiletého brankáře proti střele Jacka Rodwella.


Důležitost Edwina van der Sara je však velmi znát i mimo hrací plochu.


„Slyšet jeho slova o poločasové pauze v zápasu proti Evertonu bylo naprosto úžasné,“ prozradil Sir Alex.


„Způsob, jakým motivoval hráče, se opravdu dobře poslouchal.“


„Edwin van der Sar je jedním z nejlepších a já pevně doufám, že není nemožné ho nahradit.“


Van der Sarův odchod, který nastane příští měsíc, oživuje myšlenky na konec kariéry Schmeichela. United se po jeho odchodu dlouho snažili najít nástupce, vyzkoušeli plno brankářů, jako jsou například Mark Bosnich, Massimo Taibi, Roy Carroll, Tim Howard a dokonce vítěz mistrovství světa Fabien Barthez, ale všichni zde zůstali jen krátkou dobu.


„Jsme nyní v podobné situaci, jako v době, kdy odcházel Peter Schmeichel,“ řekl Sir Alex. „Měli jsme podepsat Edwina hned poté, co skončil. Vyskytla se dokonce reálná příležitost, ale věci se proti nám v té době spikly a já jsem udělal špatné rozhodnutí. Ale on byl fantastický hned od roku 2005, kdy jsme ho podepsali.“


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!