Phil Neville: Giggs je inspirací pro nás všechny

  6

  Bývalý hráč Manchesteru United a současný kapitán Evertonu, má v plánech napodobit svého bývalého spoluhráče a žijící legendu Red Devils Ryana Giggse, kterého obdivuje a za jeho přístup k životu mu vyslovil kompliment.


  Mladší bratr Garyho Nevilla přestoupil v létě roku 2005 do Evertonu. V tomto týmu plní v současné době roli kapitána. Neville s obdivem a velkým respektem chválí svého blízkého přítele Ryana Gigge, a slibuje, že si bude chtít vzít z legendárního Velšana inspiraci a navzdory vysokému věku hrát fotbal až do věku blížícímu se čtyřiceti.


  Giggs ve svých sedmatřiceti letech stále patří ke klíčovým a nepostradatelným postavám týmu Sira Alexe Fergusona. Je natolik důležitým hráčem, že mu manažer United bez delšího přemýšlení nabídl prodloužení smlouvy ještě o jeden rok, aby mohl svou obdivuhodnou hvězdnou kariéru ještě více obohacovat i v příští sezóně – a tak se i stane, protože Giggs kontrakt přijal.


  Stejně jako Giggs nebo třeba Paul Scholes, David Beckham, Nicky Butt či Gary Neville i Phil Neville je produktem mládežnické akademie Manchesteru United a byl důležitou součástí součástí tohoto týmu a zdravým jádrem mužstva dlouhých deset let. Poté však poznal, že v týmu již nemá své místo v sestavě jisté a tak se v roce 2005 stěhoval do Goodison Parku.


  Pro Phila Nevilla to pochopitelně nebylo jednoduché smířit se s tímto odchodem poté, kolik toho pro Red Devils vykonal, ale Ferguson měl zkrátka své důvody a nehodlal své rozhodnutí měnit. Neville tedy musel chtě nechtě hledat novou výzvu, kterou našel v kádru Davida Moyse. Zde dostával dostatek herních příležitostí a dokázal využít své schopnosti natolik, že se stal oporou mužstva a zároveň již nějaký ten pátek plní čtyřiatřicetiletý obránce roli vůdce týmu.


  Neville se ale ohlíží ve své kariéře zpět jedině v dobrém a rád vzpomíná na své na úspěchy bohaté období v Manchesteru United, kde zažil slavné časy a získal několik trofejí – 6x titul v Premier League, 3x Fa Cup a jednou triumf v Lize mistrů.


  V Evertonu na svou další trofej stále čeká a to už šest let. Sám však doufá, že se úspěchu přeci jen dočká a to zejména proto, že chce podle vlastních slov hrát v týmu ještě několik let, podobně jako právě Giggs v Manchesteru United.


  „V mém věku již hráči obvykle ukončují své kariéry a to zejména díky špatné kondici, ale já mám pocit, že jsem víc fit než kdykoliv před tím a můžu klidně odehrát minimálně ještě dvě nebo tři sezóny.“


  Neville nejeví žádné známky toho, že by měl s fotbalem skončit a co víc, má v úmyslu napodobit svého bývalého spoluhráče Giggse tím, že bude hrát tak dlouho, jak jen to bude možné.


  „Nestačím se divit hráči, jakým je Giggs. Sleduji ho velmi pozorně a musím říct, že je inspirací pro nás pro všechny. Vypadá stále tak čerstvě a je rychlý, jako vždycky býval. Je jedním z nejlepších hráčů v Barclays Premier League. Sám se snažím jít v jeho stopách a dělat všechny věci správně,“ vysekl Phil Neville poklonu velšskému čarodějovi.

  ZDIEĽAŤ
  Predchádzajúci článokDimitar Berbatov mimo hry!
  Ďalší článokSir Alex Ferguson: Hrozbu nyní představuje Chelsea
  Kuba (Marenka MU)
  Pracuji jako dělník ve výrobě a bydlím v Žamberku. K United mě přivedla FIFA 2001, a také David Beckham. Po jeho odchodu, jsem zažil rozčarování a o to více se možná paradoxně začal zajímat o United. Začalo to výchovou Class 92‘, Cantona, Treble 1999, Solskjaer, Giggs, Scholes, Neville, již zmíněný Becks, Keane, poté příchody Rooneyho a Ronalda a nová generace v čele s Vidičem, Ferdinandem, Evrou, Ji-Sungem, van der Sarem, Berbatovem, De Geou, Carrickem, ti všichni se stali společně s dalšími legendami symboly Manchesteru United. To vše patří ke zlaté historii posledního čtvrtstoletí. Když půjdeme ještě dál rok 1968, Law Best, Charlton, Mnichov 1958. Potemnělá, přesto však pestrá a v celku především mnoha úspěchy ověnčená je historie United. A pak je tu ona magická energie, jenž kterou ještě umocnil Sira Alex Ferguson. Muž, ke kterému s úctou vzhlížím nejen jako k manažerovi našeho klubu, ale i jako ke člověku. Geniální manažer zapálený pro fotbal, kterému odevzdával vše. Charakter, autorita a persona, jenž dostala Manchester United na absolutní vrchol všech klubů světa. Lídři, týmový duch, Fergie time, rivalita s Liverpoolem, Man City, zápasy s Arsenalem, Chelsea, u které můžu rovnou navázat i na památné finále v Moskvě 2008. Tenhle klub jsem si postupně zamiloval natolik, že jsem se začal věnovat i redaktořině, což bylo někdy v roce 2007. Pohlcen vášní k tomu slavnému velkoklubu jsem si uvědomil, že nic jiného už hledat nechci. A Old Trafford? Magické místo. Divadlo snů prostě musíte zažít na vlastní kůži. Kdo jste ještě nebyli, neváhejte a jeďte se určitě podívat!


  Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!