01/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Ferguson: „Můžeme porazit oba naše rivaly“

Sir Alex Ferguson důrazně odmítl jakékoliv spekulace, které hovoří o tom, že by United mohli ztratit všech šest bodů v příštích dvou ligových zápasech a označil je za nesmysl.Fanoušci Red Devils se při pohledu na ligový los pro měsíc květen mohli těšit na pikantní dvojzápasy už na začátku sezóny. Nyní jsou ony duely tady a při pohledu na tabulku je každému jasné, že půjde o rozhodující bitvy. S nadějí a přesvědčením, že Manchester United porazí venku Arsenal a poté si doma poradí i s Chelsea se tedy fans Red Devils mohou těšit na následující dva víkendy. Sir Alex Ferguson byl ovšem roztrpčen poté, co se jej novináři ptali na to, zda má jeho tým dostatek sil na to, porazit oba nadcházející ligové soupeře a jít si tak neohroženě pro titul. Podrážděný boss United tedy chtěl po novinářích Sky Sports, aby mu řekli, zda se jejich názor nezměnil ani po dnešní výhře 1:0 nad Evertonem.


„Připadá mi to jako nějaká směšná hra, když se mě lidé ptají na naše zápasy s Arsenalem a Chelsea, jako kdybychom je měli oba dva prohrát,“ řekl Ferguson.


„Proč bychom neměli tyto dva zápasy vyhrát? Proč lidé mluví o tom, že nemůžeme doma porazit Chelsea nebo že nedokážeme zvítězit na Emirates Stadium, když jsme se nám to v nedávné minulosti podařilo?“


„Dnes jsem hráčům před utkáním řekl ‚Zapomeňte na veškeré nesmysly, prostě běžte a tenhle zápas vyhrajte‘ a takhle to chceme dělat i nadále. Vyhrávat naše utkání a všechno bude v pořádku.“


Red se po dnešku opět o něco přiblížili k zisku rekordního 19. ligového titulu. Ten si navíc mohou teoreticky předčasně zajistit už proti Chelsea 8. května. Kvalita a další silné vlastnosti týmu Sira Alexe Fergusona dávají manažerovi United veškerou důvěru, že by se tak mohlo opravdu stát. Nicméně i přes to se kouč Red Devils nehodlá vznášet v oblacích předčasně.


„Myslím si, že bychom se tím neměli nechat unést a držet se při zemi. Už nás čekají pouze čtyři zápasy a způsob jakým hráči vykonávají svou práci a jaké úsilí vkládají do naší hry, nám dává skutečně velkou příležitost to dokázat. Jsem přesvědčen, že mezi všemi hráči se nachází vítězný duch, který je žene vpřed, což se odráží i na jejich přístupu k zápasům. Nechtějí se za žádnou cenu vzdávat a mají odhodlání udělat vše tak, jak nejlépe mohou,“ uvedl Sir Alex Ferguson.


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!